wyszukaj

Lufthansa (Deutsche Lufthansa AG) to największy niemiecki przewoźnik lotniczy, którego siedziba główna mieści się w Kolonii. Główna baza Lufthansy znajduje się we Frankfurcie (FRA). Jest to jednocześnie główny węzeł komunikacyjny Lufthansy. Drugim jest międzynarodowy port lotniczy w Monachium.

Lufthansa jest liderem międzynarodowego porozumienia przewoźników Star Alliance. Flota Lufthansy liczy w chwili obecnej ponad 300 samolotów.

Linia powstała w roku 1926. Pierwsza nazwa przedsiębiorstwa brzmiała Deutsche Luft Hansa Aktiengesellschaft. Nazwa Lufthansa wywodzi się od połączenia niemieckiego Luft ("powietrze") i Hansa określającego związek średniowiecznych miast europejskich kupieckich leżących nad Bałtykiem i Morzem Północnym.

Lufthansa była pierwszym przewoźnikiem, który wprowadził na swoje wyposażenie samoloty Boeing 737.

Od 17 maja 2004 roku Lufthansa jest także uczestnikiem - jako pierwsza linia na świecie - programu Connextion firmy Boeing, który umożliwia pasażerom korzystanie z Internetu również na pokładzie samolotów tej firmy.

W czerwcu 2003 roku Lufthansa otworzyła nowy terminal lotniczy w Monachium. Międzynarodowy port lotniczy im. Franciszka Józefa Straussa jest jednym z pierwszych w Europie terminali będących częściowo własnością linii lotniczych.

22 marca 2005 roku Lufthansa połączyła się ze szwajcarskim przewoźnikiem Swiss.

W 2009 roku Lufthansa otworzyła połaczenia z Poznania i Rzeszowa.
  • Nowe zdjecia
  • Najpopularniejsze

Ostatnio dodane filmy