wyszukaj

 OLT Express powstało w 2011 roku w wyniku przejęcia przez Amber Gold, strategicznego inwestora, dwóch polskich przewoźników: OLT Jetair oraz Yes Airways.

OLT Jetair była linią lotniczą dotychczas oferującą loty krajowe i zagraniczne przy wykorzystaniu samolotów turbośmigłowych o regionalnym zasięgu.

Yes Airways była linią lotniczą operującą dotychczas wyłącznie na lotach czarterowych przy wykorzystaniu nowoczesnych samolotów odrzutowych typu Airbus A320.

OLT Express łączy potencjał obydwu przewoźników w obszarze certyfikacji, floty, załóg, jak również sprawności operacyjnej umożliwiającej loty zarówno po Polsce, jak i na połączeniach zagranicznych.

Człon nazwy OLT pochodzi od niemieckiej linii lotniczej OLT, drugiej najstarszej w Niemczech, która także w 100% należy do Amber Gold.

27 lipca 2012 roku wniosek o upadłość złożyła spółka OLT Express Regional, obsługująca rejsy krajowe, a 31 lipca wniosek o upadłość złożyła spółka OLT Express Poland, która zajmowała się realizacją rejsów czarterowych i międzynarodowych.

Informacje pochodzą z nieistniejącej już strony internetowej OLT Express.

  • Nowe zdjecia
  • Najpopularniejsze

Ostatnio dodane filmy