wyszukaj
  • Kod IATA: RZE
  • Kod ICAO: EPRZ


Port Lotniczy Rzeszów Jasionka położony jest kilka kilometrów od północnej granicy Rzeszowa. Od lipca 2009 roku lotniskiem zarządza spółka PORT LOTNICZY "RZESZÓW-JASIONKA" Sp. z o.o. Od tego też czasu następuje dynamiczny rozwój lotniska oraz połączeń krajowych i międzynarodowych. Z roku na rok zwiększa się siatka połączeń i częstotliwość ruchu. Rośnie też liczba pasażerów.

Rzeszowskie lotnisko dysponuje pasem startowym o długości 3 200 metrów i szerokości 45 metrów, co plasuje je na drugim w Polsce miejscu po warszawskim Okęciu pod względem długości drogi startowej. Nowoczesne systemy oświetleniowe i naprowadzania samolotów pozwalają na przyjmowanie każdego typu samolotów w każdych warunkach atmosferycznych.

W 2010 roku rozpoczęła się rozbudowa lotniska. Powstała płyta postojowa dla ok 20 samolotów i specjalna płyta do odladzania samolotów. We wrześniu 2010 roku rozpoczęła się budowa nowego terminala. 17 kwietnia 2012 roku uroczyście otwarto ten terminal. 8 maja 2012 roku terminal udostępniono dla pasażerów.


  • Nowe zdjecia
  • Najpopularniejsze

Ostatnio dodane filmy