wyszukaj
Odprawa przed lotem, dowiedz się co wolno a czego nie


Planując podróż samolotem trzeba pamiętać o kilku istotnych sprawach.

  • Po pierwsze, nie można przyjechać za późno! Jeśli planujemy podróż na trasie krajowej minimalny czas dzielący nasze przybycie na lotnisko a odlot samolotu to 60 minut. Dla tras międzynarodowych wynosi on 120 minut. Warto jednak przybyć nieco wcześniej, by zdążyć wszystko załatwić bez konieczności stania w długich kolejkach i przede wszystkim oszczędzając sobie stresu i nerwów.
  • Po drugie, trzeba mieć przy sobie ważny dokument tożsamości ze zdjęciem. Nie może to być jednak prawo jazdy. Najlepiej paszport, a w przypadku lotów krajowych i w obrębie Unii Europejskiej może to być również dowód osobisty. Dla podróżnych korzystających z odprawy on-line ważne jest, by zabrali ze sobą dokładnie ten dokument, który wpisali odprawiając się przez Internet.
  • Po trzecie, trzeba zgłosić się do odprawy (nie dotyczy to tych, którzy odprawili się on-line). Dostaniemy kartę pokładową, która upoważnia nas do wstępu na pokład. W tym miejscu rozstajemy się też z bagażem, który przechodzi tu przez odpowiednią kontrolę i trafia do luku bagażowego w samolocie. Jeśli wszystko jest w porządku, przechodzimy do hali odlotów. Przy wejściu do niej kontroli podlega nasz bagaż podręczny, ale też my sami. Jeśli wszystko jest w porządku, pozostaje już tylko czekać aż miły głos kogoś z personelu, który poinformauje nas o możliwości wejścia na pokład samolotu.

Gdybyście mieli Państwo jakieś doświadczenia, perypetie lub porady dla innych, zapraszamy do napisania do nas i podzielenia się swoją wiedzą. Będziemy za to wdzięczni. Jest to tym ważniejsze, że trwają intensywne prace zmierzające do uruchomienia portalu lotniczego z prawdziwego zdarzenia, który zaskoczy Państwa swoją nowoczesnością i interaktywnością. Kontakt do nas: redakcja@lotyzpolski.pl. Zapraszamy!


  • Nowe zdjecia
  • Najpopularniejsze

Ostatnio dodane filmy