wyszukaj
Rusza Gdańsk-Dusseldorf
2010-01-08 14:59:54; / Tagi: , Gdańsk, Dusseldorf, Lufthansa
Foto: Lufthansa


 

Dusseldorf trzecim niemieckim miastem z bezpośrednim połączeniem z Gdańska wyłącznie w ofercie wiodącego europejskiego przewoźnika.

W dniu dzisiejszym Lufthansa poinformowała, że z dniem 29 marca otwiera nowe połączenie z Gdańska do Dusseldorfu, rozszerzając swoją dotychczasową ofertę z międzynarodowego lotniska im. Lecha Wałęsy. Rejsy będą obsługiwane przez samoloty typu CRJ 700 zabierające na pokład do 70 osób w klasie biznes i ekonomicznej.

Uruchamiając nową trasę Lufthansa przewiezie dodatkowo, pomiędzy Gdańskiem a Niemcami, nawet 700 pasażerów tygodniowo. Połączenia zaplanowano od poniedziałku do piątku i dostosowano do wymogów klientów podróżujących w celach biznesowych.

Gdańsk będzie teraz połączony z trzema niemieckimi miastami aż 26 bezpośrednimi lotami Lufthansy w tygodniu. Oferta wiodącego europejskiego przewoźnika obejmowała dotychczas codzienne połączenia z lotniska im. Lecha Wałęsy do Frankfurtu nad Menem (7 rejsów tygodniowo) oraz Monachium (14 rejsów tygodniowo).

„Jesteśmy dumni, że możemy umacniać naszą pozycję w Gdańsku, gdzie w 2009 roku odnotowaliśmy wzrost liczby podróżujących z nami pasażerów o ponad 10%. Dla Lufthansy rynek polski na wyjątkowe, priorytetowe znaczenie. Polska jest jednym z nielicznych państw na świecie, w których rozwijamy naszą ofertę pomimo obecnej sytuacji rynkowej. W ubiegłym roku zaproponowaliśmy polskim klientom nowe usługi.


W tym roku, w dalszym ciągu zamierzamy rozszerzać siatkę połączeń” - powiedziała Maria Kowalewska, Dyrektor Generalny Lufthansy w Polsce. „Uzasadnieniem dla uruchomienia nowej trasy jest dynamiczny rozwój Pomorza oraz liczne kontakty biznesowe pomiędzy przedsiębiorstwami w Gdańsku i Dusseldorfie” – dodała.

Połączenie Gdańsk-Dusseldorf oznacza dla polskich pasażerów nie tylko możliwość szybkiej i bezpośredniej podróży do tego ważnego, niemieckiego miasta, ale także do 50 innych portów lotniczych w Niemczech, Europie i Ameryce Północnej, do których Lufthansa lata z Dusseldorfu wspólnie z partnerami code share.

Gdańsk jest czwartym po Warszawie, Katowicach i Wrocławiu miastem w Polsce, z którego będzie można bezpośrednio polecieć do Dusseldorfu. Miasto, położone w centrum regionu gospodarczego Nadrenii i Zagłębia Ruhry, jest jedną z najważniejszych metropolii w Niemczech. Działa tu ponad 100 000 przedsiębiorstw, w tym 5 000 firm międzynarodowych. Corocznie organizuje się tu ponad 40 imprez targowych o zasięgu międzynarodowym.

Bilet w obie strony, na trasie Gdańsk-Dusseldorf, będzie dostępny w cenie już od 399 PLN (zawiera wszystkie podatki i opłaty). Przewidywany czas lotu to 1 godz. i 35 minut. Rezerwacji można dokonać na stronie www.lufthansa.com lub pod numerami infolinii: 0801 312 312 oraz 22 33 81 300, a także w biurach sprzedaży Lufthansy na lotniskach i w biurach podróży IATA w całej Polsce.

Lufthansa systematycznie rozwija siatkę połączeń w Polsce. Obecnie oferuje 202 połączenia, a wraz z partnerami code share 365 połączeń tygodniowo z 7 polskich miast do 5 portów lotniczych w Niemczech, a stamtąd - do 191 miast w 78 krajach.
 

Inne wiadomosci z lotniska Gdańsk Airport
Komentarze
Dodaj do
Skomentuj wiadomość:

Wyszukiwanie lotów
  • Nowe zdjecia
  • Najpopularniejsze

Ostatnio dodane filmy