wyszukaj
Ruszają loty Gdańsk - Lublin - Mediolan
2013-12-23 07:53:25; / Tagi: , eurolot, loty z gdańska, mediolan, lublin
Foto: eurolot.com


Już od 28 lutego 2014 roku z lotniska w Lublinie wystartują samoloty Eurolotu do Mediolanu na główne lotnisko – Malpensa. Trasę obsługiwać będą 78. miejscowe Bombardiery Q400. Ceny biletów, których sprzedaż rozpoczęła się już dziś, zaczynają się od 399 zł w obydwie strony.

Podróż potrwa ok. 3 godzin. Samoloty z Lublina startować będą w piątki i niedziele o godz. 15.00, natomiast rejs powrotny zaplanowany jest na godz. 18.35.

Cieszę się z rozbudowy siatki połączeń lubelskiego lotniska. Mediolan to kierunek ważny dla Lublina przede wszystkim ze względów biznesowych. Nie mam jednak wątpliwości, że z tej oferty chętnie skorzystają również mieszkańcy miasta regionu, zainteresowani Mediolanem i Włochami ze względów turystycznych – mówi Krzysztof Żuk, Prezydent Miasta Lublin

Stolica Lombardii położona pomiędzy rzekami Ticino, Adda, Po i Alpami, to nie tylko fantastyczne miejsce na wypoczynek i turystykę. Znajdują się tu najstarsze uniwersytety, Akademie Literatury i instytuty naukowe. Nawet najmniej uważny turysta dostrzeże piękną architekturę miasta.

Mediolan to również najważniejszy włoski ośrodek gospodarczo-finansowy i jedno z najbogatszych miast Europy. Znane przede wszystkim jako stolica mody. Swoje kolekcje prezentują tu najwięksi projektanci. To dla Pań, a co dla Panów? Alfa Romeo – to Mediolan jest kolebką tej marki samochodów.

Pomiędzy regionem lubelskim i Lombardią od lat istnieją silne związki biznesowe, a włoskie firmy uruchomiły na przestrzeni ostatnich lat liczne inwestycje w Lublinie i okolicach.

Od czasu uruchomienia naszego pierwszego połączenia do Lublina, otrzymujemy wiele zapytań odnośnie trasy do Mediolanu, zarówno od polskich i włoskich przedsiębiorców, którzy do tej pory nie mieli możliwości wygodnego i szybkiego dotarcia do Lublina. Proponowany przez nas rozkład lotów pozwala na dogodne podróże zarówno biznesowe, jak i turystyczne, myśleliśmy również o licznej Polonii z regionu lubelskiego w północnych Włoszech – mówi Mateusz Kokosiński, Dyrektor Handlowy w Eurolot.

Prezes Portu Lotniczego Lublin Krzysztof Wójtowicz podkreśla - Nasze starania o nowe destynacje są zbieżne z oczekiwaniami przedsiębiorców inwestujących w województwie lubelskim. Dlatego cieszymy się, że w naszym rozkładzie lotów od lutego znajdzie się połączenie do Włoch.
Z Gdańska przez Lublin do Mediolanu

Połączenie z Lublina będzie też atrakcyjne dla Pomorzan. Mogą oni polecieć z Gdańska przez Lublin właśnie do Mediolanu. Samolot z Pomorza wystartuje o godz. 13.20 z lądowaniem  w Lublinie o 14.35, a już o 15.00 zaplanowano rejs do Mediolanu. Połączenia powrotne z mediolańskiego lotniska odbywać się będą o godzinie 18.35 z lądowaniem w Lublinie o 21.35. Do Gdańska będzie można polecieć dalej już o godz. 22.00 i po godzinie i 20 minutach wylądować na lotnisku im. Lecha Wałęsy.

Na wszystkich rejsach Eurolotu można skorzystać ze zniżek, które dla dzieci w wieku 2-15 lat będą wynosić 33 % od taryfy, natomiast dla niemowląt do 2 lat – 90% taryfy. W cenie biletów wliczony jest również przewóz 1 sztuki bagażu rejestrowanego do 23 kg.

Eurolot to nowoczesna i dynamicznie rozwijająca się linia lotnicza. Działająca od 1996 roku wykonywała rejsy do PLL LOT, a od lipca 2011 roku rozpoczęła własne operacje lotnicze – połączenia pomiędzy głównymi portami regionalnymi w Polsce. W 2012 roku Eurolot rozpoczął strategię łączenia polskich miast z wieloma regionami i miastami Europy. Aktualnie przewoźnik oferuje bezpośrednie połączenia pomiędzy portami
w Polsce oraz do Chorwacji, Austrii, Szwajcarii, Niemiec, Holandii, Włoch i Francji.
 

Inne wiadomosci z lotniska Gdańsk Airport
Komentarze
Dodaj do
Skomentuj wiadomość:

Wyszukiwanie lotów
  • Nowe zdjecia
  • Najpopularniejsze

Ostatnio dodane filmy