wyszukaj
Katowice mogą więcej
2008-07-29 12:11:52; / Tagi: ,
Foto: flickr.com

Z Portem Lotniczym Katowice Pyrzowice wielkie plany wiąże m.in. Ryanair. Nie od dziś mówi się o przeniesieniu krakowskich połączeń irlandzkiego przewoźnika właśnie do Katowic. Już wkrótce prawdopodobnie pojawią się tu nowe linie, a te, które aktualnie operują z Pyrzowic będą rozwijać siatkę połączeń. Wobec powyższego, władze lotniska zdecydowały się na jego rozbudowę.

23 lipca 2008 roku oficjalnie oddano do użytku nową płytę postojową. Dzięki temu możliwe będzie stacjonowanie w Katowicach większej ilości samolotów. Szczegóły? Trzy nowe stanowiska gotowe są do przyjęcia największych i najbardziej popularnych samolotów pasażerskich. Dwa z nich mogą pomieścić samoloty typu C, do których należą m.in. Airbusy 319, 320 czy Boeingi 737. Jedno z nowych stanowisk ma większe możliwości, korzystać z niego mogą samoloty typu E, czyli m.in. Boeingi 747.

Dzięki tej rozbudowie Katowice mogą pochwalić się 15 stanowiskami postojowymi dla samolotów. Planowane są także kolejne inwestycje. Coraz bardziej prawdopodobne wydają się: budowa nowego pasa startowego, terminala, parkingów i dodatkowej infrastruktury. Rozbudowa i modernizacja lotniska powinna potrwać do roku 2015. Życzymy, by całość inwestycji zakończyła się szybko i szczęśliwie.

Autor: Szymon Taranda

Inne wiadomosci z lotniska Katowice Airport
Komentarze
Dodaj do
Skomentuj wiadomość:

Wyszukiwanie lotów
  • Nowe zdjecia
  • Najpopularniejsze

Ostatnio dodane filmy