wyszukaj
Port w Katowicach będzie się rozbudowywał
2011-01-27 11:08:51; / Tagi: , katowice, pyrzowice, rozbudowa
Foto: katowice-airport.pl


13 stycznia 2011 roku odbyła się konferencja prasowa, na której zaprezentowane zostały makiety ukazujące rozbudowę lotniska do roku 2032.

Artur Tomasik, Prezes Zarządu Górnośląskiego Towarzystwa Lotniczego SA, Spółki zarządzającej Międzynarodowym Portem Lotniczym Katowice w Pyrzowicach wraz z dr. inż. arch. Michałem Stangelem z Wydziału Architektury Politechniki Śląskiej po raz pierwszy publicznie zaprezentował wizualizacje rozbudowy portu w Pyrzowicach do roku 2032.

- Wizualizacje zostały przygotowane przez zespół architektów z Wydziału Architektury Politechniki Śląskiej. Głównym celem tego opracowania było sprawdzenie w czterech wymiarach (wliczając czas), w jaki sposób będzie kształtowane zagospodarowanie przedpola MPL Katowice w Pyrzowicach, jaka będzie kolejność przedsięwzięć, w jaki sposób różne funkcje będą koordynowane w przestrzeni i w czasie. Studium pokazuje jak poszczególne obiekty i budynki będą względem siebie położone, jak będą funkcjonowały pod względem komunikacyjnym, jak poprowadzone zostaną strumienie podróżnych i towarów, w jaki sposób poprowadzona zostanie linia kolejowa i jak zapewniony zostanie dostęp do lotniska zarówno do strefy pasażerskiej jak i do strefy cargo a także, w jaki sposób będą koordynowane inne funkcje takie jak handlowe czy hotelowe - czytamy na stronie internetowej katowickiego portu.
 

Zaprezentowany wygląd poszczególnych budynków jest tylko wstępną propozycją autorów wizualizacji, a ich docelowa forma architektoniczna, szczególnie terminalu pasażerskiego C, zostanie określona w wyniku konkursu architektonicznego. Zobacz wizualizacje na stronie internetowej portu lotniczego.

Inne wiadomosci z lotniska Katowice Airport
Komentarze
Dodaj do
Skomentuj wiadomość:

Wyszukiwanie lotów
  • Nowe zdjecia
  • Najpopularniejsze

Ostatnio dodane filmy