wyszukaj
Więcej lotów z Katowic do Kijowa
2009-05-06 08:51:16; / Tagi: , WizzAir, Kijów, Katowice
Foto: Jacek Grześkowiak

Jeszcze niedawno z niepokojem patrzono na otwarcie połączenia Katowice - Kijów. Teraz węgierski tani przewoźnik WizzAir zdecydował się na zwiększenie częstotliwości rejsów na tej trasie.

- Loty na tej trasie zamiast trzy razy w tygodniu wykonywane są cztery razy: w poniedziałki, środy, piątki oraz niedziele - czytamy na stronie internetowej katowickiego portu. Zainteresowanie pasażerów lotami Katowice - Kijów okazało się większe niż oczekiwania, stąd zwiększenie ilości rejsów.

W poniedziałki i piątki Airbus A320 będzie lądował w Katowicach o godzinie 15:55 i wylatywał do Kijowa 30 minut później, zaś w środy i niedziele przylot do Pyrzowic zaplanowany jest na godzinę 20:15, a start do ukraińskiej stolicy na godzinę 20:45.

Wizz Air to węgierskie tanie linie lotnicze, obsługujące głównie obszar Europy Środkowo-Wschodniej, Wielką Brytanię i Irlandię. Pierwszy lot odbył się 19 maja 2004 roku z Katowic. Obecnie Wizz Air ma 10 baz operacyjnych w: Katowicach, Gdańsku i Poznaniu w Polsce, Budapeszcie na Węgrzech, Sofii w Bułgarii, Bukareszcie, Cluj Napoca i Timiszoarze w Rumunii oraz Kijowie na Ukrainie oferując łącznie 120 tras.

Autor: Szymon Taranda

Inne wiadomosci z lotniska Katowice Airport
Komentarze
Dodaj do
Skomentuj wiadomość:
1.staranda/ 2009-06-03 11:27:42
Gratulacje dla Katowic:)

Wyszukiwanie lotów
  • Nowe zdjecia
  • Najpopularniejsze

Ostatnio dodane filmy