wyszukaj
Lufthansa silniejsza w Krakowie
2012-04-02 08:49:59; / Tagi: , lufthansa, krakow
Foto: Lufthansa


Lufthansa ogłasza dalsze umacnianie swojej pozycji w Małopolsce. 25 marca 2012 roku wiodący europejski przewoźnik zainaugurował nowe połączenie z Krakowa do Dusseldorfu obsługiwane sześć razy w tygodniu przez nowoczesne samoloty typu Bombardier CRJ 900 i CRJ 700.


Pasażerowie mogą wybierać spośród 1000 miejsc tygodniowo w Klasie Biznes i ekonomicznej na trasie Kraków-Dusseldorf. Co więcej, Lufthansa uruchamia także dodatkowe, codzienne połączenie do Frankfurtu. Łącznie z Małopolski linie oferują teraz 55 lotów tygodniowo do swoich hubów we Frankfurcie, Monachium i Dusseldorfie.

Dusseldorf położony jest w centrum regionu gospodarczego Nadrenii i Zagłębia Ruhry. Działa tam ponad 100 000 przedsiębiorstw, w tym 5 000 firm międzynarodowych. Każdego roku w Dusseldorfie organizuje się także ponad 40 imprez targowych o zasięgu międzynarodowym.

„Jesteśmy dumni z uruchomienia nowego, ważnego połączenia z Krakowa do naszego hubu w Dusseldorfie.” - podkreśla Bart Buyse, dyrektor generalny Lufthansy w Polsce. „Z tego lotniska oferujemy loty do ponad 60 miejsc w całej Europie i Ameryce Północnej. Dodatkowe codzienne połączenie z Krakowa do Frankfurtu nie tylko zwiększa elastyczność połączeń dla pasażerów z Krakowa, ale również podkreśla wzrost udziału naszych lotów z lotniska w Balicach” – dodaje. „Do tej pory stale inwestowaliśmy w krakowski rynek, dzięki czemu w ciągu ostatnich pięciu lat podwoiliśmy liczbę lotów i pasażerów. Jednocześnie zwiększyliśmy obłożenie samolotów do poziomu, który plasuje nas wśród najlepszych w Polsce.”

„Polska jest wiodącym rynkiem w regionie Europy Środkowej z siedmioma portami, które łączą ją z naszymi hubami w Niemczech” – dodaje Ofer Kisch, Dyrektor Generalny Lufthansy w regionie Europy Środkowej. „W 2011 roku, na trasach między Krakowem a Niemcami, powitaliśmy ponad 300 000 pasażerów. To 20% wzrost w stosunku do poprzedniego roku, który plasuje nas na pozycji wiodącego międzynarodowego przewoźnika. Kraków jest jednym z najszybciej rozwijających się i najważniejszych dla nas regionów w Polsce.” – mówi. „Rozwijając nasze usługi szybciej niż rynek, jesteśmy w stanie zapewnić wysoki w nim udział, jednocześnie umacniając naszą pozycję w Krakowie w przyszłości. To pokazuje, że konsekwentna inwestycja w rozwój produktów i usług przynosi zyski, a klienci doceniają nasz wysiłek.”

„Cieszymy się, że Lufthansa zwiększa swoją obecność w naszym porcie. Tym bardziej, że jest to linia, która słynie z bardzo dobrego serwisu dla sektora biznesowego. Zwiększenie liczby rejsów do trzech dziennie z Krakowa do Frankfurtu oraz uruchomienie połączenia do Dusseldorfu - trzeciego hubu w ofercie Lufthansy z Kraków Airport, sprawia że nasi pasażerowie mają możliwość dotarcia do jeszcze większej liczby miejsc na całym świecie.” - mówi Jan Pamuła, Prezes Krakow Airport.

Po włączeniu do floty flagowego Airbusa A380, za kilka tygodni regularne rejsy rozpocznie także nowy jumbo jet Boeing 747-8. Zapewni on klientom nie tylko dostęp do nowej Klasy Biznes, ale również do ekskluzywnej Pierwszej Klasy oraz innowacyjnej klasy ekonomicznej. Najważniejszą cechą nowych foteli Klasy Biznes w Lufthansie jest płaska powierzchnia do spania o długości 1,98 m. Po naciśnięciu jednego guzika fotel zamienia się w wygodne łóżko.

Nowe fotele Klasy Biznes są głównym elementem największej dotychczasowej inwestycji Lufthansy dotyczącej wyposażenia samolotów. W ciągu najbliższych kilku lat, linie wydadzą około 3 miliardów euro na ulepszanie swoich produktów.

Bilet w obie strony na trasie Kraków – Dusseldorf będzie dostępny już od 399 PLN (zawiera wszystkie podatki i opłaty). Rezerwacji można dokonać na stronie www.lufthansa.com lub pod numerami infolinii: 0801 312 312 oraz 22 33 81 300.
 

Inne wiadomosci z lotniska Kraków Airport
Komentarze
Dodaj do
Skomentuj wiadomość:

Wyszukiwanie lotów
  • Nowe zdjecia
  • Najpopularniejsze

Ostatnio dodane filmy