wyszukaj
Rok 2011 udany dla Krakowa
2012-01-17 08:21:07; / Tagi: ,
Foto: Biuro Prasowe Lunfthansy


- Kraków Airport jest liderem wśród polskich portów regionalnych. W 2011 roku obsłużyliśmy 3 miliony pasażerów po raz drugi w historii lotniska - donoszą służby prasowe krakowskiego portu lotniczego.

W 2011 roku z portu w podkrakowskich Balicach skorzystało 3 014 060 podróżnych, czyli o 5% więcej niż rok wcześniej. 3. milionowa pasażerka została odprawiona 30 grudnia na rejsie Lufthansy do Monachium.

W ubiegłym roku z Kraków Airport można było polecieć do 47 portów w 18 krajach korzytając z oferty połączeń regularnych. W ofercie portu znalazło się również 14 kierunków czarterowych.

- Kluczowymi wydarzeniami dla rozwoju naszego portu było uzyskanie decyzji środowiskowej oraz pozwolenia na budowę i rozbudowę terminalu i wewnętrznego układu komunikacyjnego. Dzięki temu w 2012 r. zainaugurowane zostaną prace budowlane przy nowym terminalu, hotelu i stacji kolejowej, a także rozpocznie się remont dróg kołowania. Zakończenie wszystkich prac zaplanowano na rok 2015 r. - czytamy w komunikacie zamieszczonym na internetowej stronie portu.

Wartość budowy i rozbudowy terminalu oraz przebudowy wewnętrznego układu komunikacyjnego to ok. 400 mln zł, z czego 100 mln zł mają stanowić unijne dotacje (z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko oraz Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego).
 

Inne wiadomosci z lotniska Kraków Airport
Komentarze
Dodaj do
Skomentuj wiadomość:

Wyszukiwanie lotów
  • Nowe zdjecia
  • Najpopularniejsze

Ostatnio dodane filmy