wyszukaj
Ryanair rezygnuje z Krakowa
2008-07-18 14:46:05; / Tagi: ,
Foto: flickr.com

4 listopada 2008 roku Ryanair zawiesza połączenia z Krakowa. Swą decyzję przesłał w czwartek, 17 lipca, dyrekcji krakowskiego portu. W uzasadnieniu decyzji niskokosztowa linia wymienia kilka powodów takiego kroku.

Najważniejszym są zbyt wysokie opłaty, jakie przewoźnik musi płacić za obsługę samolotów. Najwięcej kosztuje go opłata nawigacyjna, czyli taką, którą musi płacić za sprowadzenie samolotu na ziemię. Wynosi ona 900 zł od każdego lądowania. Władze odpowiadają, że taka jest decyzja ministra infrastruktury i w całym kraju opłata musi być taka sama i tyle właśnie wynosić. Poza tym Ryanair musi płacić 18 zł od każdego pasażera za start i lądowanie samolotu. Ale opłata ta jest wliczana w cenę biletu - ripostują władze Balic. Ryanair tłumaczy się też zbyt niskim obłożeniem na wszystkie rejsy. Ale statystyki prowadzone zarówno przez krakowski port, jak i samego przewoźnika pokazują, że pozycja Krakowa w obłożeniu rejsów jest bardzo wysoka! W Polsce Ryanair zrezygnował także z Rzeszowa, a na świecie łącznie z 7 lotnisk.

Dyrekcja Portu Lotniczego Kraków Balice rozpoczęła już negocjacje w sprawie anulowania decyzji Ryanair. Linia zapewnia, że jeśli opłaty zostaną obniżone, przywróci zawieszone połączenia. Zawieszenie połączeń dotyczy wszystkich rejsów od 4 listopada do 19 grudnia 2008 roku.

Autor: Szymon Taranda

Inne wiadomosci z lotniska Kraków Airport
Komentarze
Dodaj do
Skomentuj wiadomość:

Wyszukiwanie lotów
  • Nowe zdjecia
  • Najpopularniejsze

Ostatnio dodane filmy