wyszukaj
Czech Airlines poleci z Łodzi do Edynburga i Pragi
2015-06-15 17:08:41; / Tagi: , Czech Airlines, Łódź, Edynburg
Foto: Czech Airlines


Czech Airlines ogłosiły dziś (15.06), że od 14 lipca 2015 roku uruchomią połączenia na trasie Łódź - Edynburg i Łódź - Praga.

Na obu trasach rejsy będą odbywać się dwa razy w tygodniu, we wtorki i soboty, a realizowane będą nowoczesnymi Airbusami 319 ze 144 fotelami pasażerskimi na pokładzie. Bilety można rezerwować na stronie przewoźnika www.czechairlines.com, najtańsze taryfy rozpoczynają się od 180 złotych w jedną stronę z wliczonym w cenę bagażem rejestrowanym 15 kg i bagażem podręcznym 8 kg. Na pokładzie rejsów Czech Airlines pasażerowie mogą też korzystać z bezpłatnego poczęstunku w postaci kanapek i muffinów oraz całej gamy napojów bezalkoholowych, jak też czeskiego piwa oraz znakomitego południowoafrykańskiego wina.

– Polska jest jednym z największych i najszybciej rosnących rynków w Unii Europejskiej, co przekłada się również na branżę lotniczą. Rynek ten ma wiele do zaoferowania i dlatego też zwiększamy na nim swoją obecność – powiedział Jan Toth, dyrektor ds. komercyjnych i marketingu Czech Airlines. Podkreślił, że nowe trasy zaoferowane przez CSA są elementem strategii rozwoju linii na polskim rynku. – Korzystając z okazji chciałbym też podkreślić wzorową współpracę z portem w Łodzi, gdyż bez tego zaangażowania realizacja naszych planów byłaby znacznie utrudniona – dodał Jan Toth.

Jak będzie wyglądać połączenie

We wtorki i soboty samolot będzie wylatywał z bazy w Łodzi o godzinie 8:00 - w Edynburgu wyląduje o godzinie 9:35. Później uda się w trasę do Rzeszowa i ponownie do Edynburga. Z tamtejszego lotniska maszyna wystartuje o godzinie 17:25, a w Łodzi pojawi się o 20:55. 

Drugie nowe połączenie będzie realizowane także we wtorki i soboty. Samolot wystaruje z Pragi o 6:25, a w Łodzi pojawi się o 7:30. Rejs w drugą stronę rozpocznie się o 21:30, by w Pradze pojawić się o 22:30.

Przewoźnik z Czech oferuje również odprawę online do 30 godzin przed odlotem poprzez swoją stronę internetową lub też przy użyciu aplikacji na telefony komórkowe, działającej we wszystkich popularnych systemach operacyjnych iOS, Android oraz Windows. Aplikację można pobrać ze strony www.czechairlines.com.

Czech Airlines, to narodowy przewoźnik lotniczy Republiki Czeskiej mający obecnie w swej siatce połączeń ponad 120 lotnisk docelowych w 50 krajach.

Czech Airlines wchodzą w skład aliansu lotniczego SkyTeam Alliance od 2001 roku. Jego członkowie w liczbie 20 linii lotniczych przewożą rocznie 588 milionów pasażerów, oferując codziennie ponad 15,700 lotów do 1,064 destynacji w 178 krajach świata.
 

Inne wiadomosci z lotniska Łódź Airport
Komentarze
Dodaj do
Skomentuj wiadomość:

Wyszukiwanie lotów
  • Nowe zdjecia
  • Najpopularniejsze

Ostatnio dodane filmy