wyszukaj
Im lepsze lotniska regionalne, tym więcej inwestorów
2010-08-31 13:42:34; / Tagi: , NetJets Europe
Foto: webershandwick.com


- Z podziwem obserwuję, jak Polska poprzez modernizację lotnisk otwiera się na zagranicznych przedsiębiorców – mówi Vadim Horiszny, wiceprezes NetJets Europe, wiodącego europejskiego operatora samolotów biznesowych. Odnosząc się do inwestycji prowadzonych obecnie w wielu regionach Polski, Horiszny wyraża przekonanie, że nowoczesne porty lotnicze przyciągną nowych inwestorów. Szacuje się, że do 2015 roku największe polskie lotniska przeznaczą na modernizację prawie 5 mld zł.


Rzeszów, Szczecin, Gdańsk, Poznań, Wrocław i Łódź to miasta, w których trwa rozbudowa regionalnych portów lotniczych.

W podrzeszowskiej Jasionce powstanie nowy terminal pasażerski. Po jego uruchomieniu lotnisko będzie mogło odprawiać 700 pasażerów na godzinę, dwa razy więcej niż obecnie. Terminal, którego wykonanie pochłonie prawie 100 milionów złotych, ma zostać oddany do użytku wiosną 2012 roku. Równocześnie trwa budowa płyty postojowej oraz płyty do odladzania samolotów. Pozwolą one zwiększyć przepustowość lotniska, a co za tym idzie - rozbudować siatkę regularnych połączeń. Jasionka będzie też mogła przyjąć więcej samolotów prywatnych.

- Doświadczenia z wszystkich 44 europejskich krajów, w których działa NetJets Europe potwierdzają, że rozwój lotnisk znacznie zwiększa atrakcyjność regionu dla liderów biznesu - mówi Vadim Horiszny. Daje za przykład brytyjskie Birmingham, gdzie w ostatniej dekadzie rozbudowano port lotniczy. W 2007 roku otrzymał on tytuł najlepszego lotniska regionalnego w Europie. W tym samym roku liczba lotów NetJets Europe z i do Birmingham wzrosła prawie o połowę. - Nasi klienci najbardziej cenią swój czas. Chcą podróżować szybko, bezpiecznie i komfortowo. Modernizacja polskich lotnisk wychodzi naprzeciw oczekiwaniom zagranicznych inwestorów, którzy szukają nowych lokalizacji dla swoich przedsięwzięć - podkreśla Horiszny. Wiceprezes NetJets Europe jest przekonany, że z nowoczesnej infrastruktury skorzystają nie tylko obcokrajowcy, ale również rodzimi biznesmeni, podróżujący z jednego krańca Polski na drugi.

- Wzrost gospodarczy w Polsce nie przekłada się na poprawę jakości dróg. Brak szybkich i wygodnych połączeń między największymi miastami utrudnia prowadzenie interesów, dlatego polscy przedsiębiorcy coraz częściej przesiadają się z samochodów na odrzutowce - dodaje Horiszny.

Samoloty NetJets Europe mogą obecnie lądować na jedenastu polskich lotniskach. Dla porównania w Hiszpanii mają dostęp do 41 portów lotniczych, w Wielkiej Brytanii do 76, a w Niemczech aż do 89. Poza Okęciem, które obsługuje ponad połowę lotów NetJets Europe, klienci firmy najczęściej korzystają z lotnisk w Krakowie, Gdańsku, Katowicach i Wrocławiu. W latach 2004-2009 liczba lotów NetJets Europe z i do Polski wzrosła o 16 proc., a w ciągu ostatnich 12 miesięcy o ponad 40 proc. Polscy klienci najczęściej podróżują do Zurychu, Paryża, Londynu i Genewy.

NetJets Europe jest wiodącym przewoźnikiem na rynku lotnictwa biznesowego w Europie. Posiada ponad 150 odrzutowców, które mają dostęp do ponad 5000 lotnisk na całym świecie. Firmę wyróżnia najwyższy poziom obsługi klienta, a jej priorytetem jest bezpieczeństwo. NetJets Europe jako pierwsza biznesowa linia lotnicza otrzymała najbardziej ceniony certyfikat na świecie – IOSA (IATA Operational Safety Audit).
 

Inne wiadomosci z lotniska Łódź Airport
Komentarze
Dodaj do
Skomentuj wiadomość:

Wyszukiwanie lotów
  • Nowe zdjecia
  • Najpopularniejsze

Ostatnio dodane filmy