wyszukaj
Ruszy budowa nowego terminala
2008-08-22 12:05:20; / Tagi: ,
Foto: flickr.com

Już prawie jest parking, prawie też rusza budowa terminala III na łódzkim lotnisku. Prawie, bo... plany są, pieniądze - co w Polsce dziwne - też, jest nawet wykonawca, ale póki co nic się nie dzieje. Ale nie od razu Łódź zbudowano. Wszystko po kolei.

Jak budować, to porządnie. A jak jest porządnie? Najlepiej od podstaw, dlatego władze portu zdecydowały, że inwestycja rozpocznie się od budowy nowego parkingu. Nie jest to pomysł nowy, bo dokładnie na taką samą kolejność postawił port Rzeszów-Jasionka. Nowy parking docelowo ma pomieścić 200 samochodów. Kolejne 200, bo dokładnie tyle samo jest się w stanie pomieścić na obecnym parkingu. Żeby nie było nieporozumień, dodajmy, że łącznie na parkingu, po skończeniu inwestycji będzie mogło stanąć 400 samochodów. Parking ma być gotowy we wrześniu 2008 roku.

Zaraz potem rozpoczną się prace przy budowie, najnowocześniejszego bodajże terminala pasażerskiego w Polsce. Wedle planów, ma on zapewnić łódzkiemu portowi przepustowość 2 milionów pasażeów łącznie. Będzie w stanie obsłużyć 1300 pasażerów na godzinę. Dla nich wszystkich powstaną też sklepy wolnocłowe, pomieszczenia biurowe, specjalne segmenty dla straży pożarnej i policji. Wszystko to, z halą odpraw na czele będzie okraszone nowoczesną architekturą i udogodnieniami dla niepełnosprawnych. Łódzki terminal będzie nie tylko chlubą Łodzi czy województwa, ale też całego kraju.

Autor: Szymon Taranda

Inne wiadomosci z lotniska Łódź Airport
Komentarze
Dodaj do
Skomentuj wiadomość:

Wyszukiwanie lotów
  • Nowe zdjecia
  • Najpopularniejsze

Ostatnio dodane filmy