wyszukaj
Wolność w Łodzi
2009-01-26 15:57:17; / Tagi: ,
Foto: flickr.com

Port Lotniczy Łódź im. Władysława Reymonta dołączył do grona międzynarodowych lotnisk, które posiadają składy wolnocłowe. Pasażerowie odlatujący z Łodzi do krajów leżących poza obszarem Unii Europejskiej mogą dokonywać tanich zakupów w strefie wolnocłowej Portu Lotniczego Łódź im. Władysława Reymonta.

Skład został ustanowiony decyzją Ministra Finansów, za zgodą Ministra Gospodarki w międzynarodowym terminalu pasażerskim nr 2 (hala odlotów) na powierzchni 1000 metrów kwadratowych. Oferta tanich zakupów dotyczy pasażerów udających się z Łodzi na wakacje do Egiptu, Izraela, Tunezji i Turcji.  W strefie można kupować niektóre towary bez podatku akcyzowego i VAT.  Zlokalizowane w strefie sklepy (Baltona, Keraniss) przygotowały też specjalną ofertę dla pasażerów udających się czarterami i lotami regularnymi z Łodzi do krajów Unii Europejskiej.

Z tanich zakupów w strefie wolnocłowej jako pierwsi mogli korzystać pasażerowie, którzy w sobotę 17 stycznia udali się do Ziemi Świętej. Od 29 stycznia z wolnocłowych sklepów skorzystają też pasażerowie udający się z Łodzi na wakacje do Egiptu, a od kwietnia do Tunezji i Turcji.

Według zapowiedzi touroperatorów w sezonie letnim z Łodzi każdego tygodnia może latać nawet 15 samolotów: cztery do Tunezji (Monastir, Tunis) cztery do Egiptu (Hurhgada, Sharm El Sheikh) trzy do Turcji (Alanya, Antalya), dwa do Grecji (Chalkidiki, Kreta), jeden do Izraela oraz jeden do Bułgarii (Burgas).

Udało się przekonać biura podróży do zaoferowania łodzianom w tym sezonie wakacyjnym czterech premierowych kierunków:
do Bułgarii (Słoneczny Brzeg, Złote Piaski)
do Grecji (Kreta)
do Grecji (Chalkidiki)
do Egiptu (Sharm El Sheikh)

Latem 2009 czartery będą operowały z Łodzi na 9 lotnisk: Tel Aviv, Antalya, Tunis, Monastir, Hurghada, Sharm El Sheikh, Heraklion, Burgas.
Ofertę lotów czarterowych z Łodzi sprzedaje 18 touroperatorów:

Bułgaria: Rainbow Tours, TUI
Grecja Kreta : Ecco Holiday, Grecos Holiday
Grecja Chalkidiki: Rainbow Tours, Triada
Tunezja: Alfa Star, Triada, Orbis Travel, TUI, Oasis Tours, Sun&Fun Holidays, Selectours, Itaka, ScanHoliday
Egipt: Alfa Star, Triada, Exim Tours, TUI, Sun&Fun Holidays, ScanHoliday
Izrael: Konsorcjum Polskich Biur Podróży
Turcja: GTI Travel, Alfa Star, Jet Touristic, Neckermann, Triada, Orbis, TUI, Wezyr Holidays, Sun&Fun Holidays, Exim Tours, Itaka, ScanHoliday.

Z lotów na wakacje z Łodzi w 2008 roku skorzystało 44 675 pasażerów, w 2007 - 5554.

PS: Powyższą informację przekazał nam Pan Miłosz Wika, Rzecznik Prasowy łódzkiego Portu. Dziękujemy. 

Autor: Szymon Taranda

Inne wiadomosci z lotniska Łódź Airport
Komentarze
Dodaj do
Skomentuj wiadomość:

Wyszukiwanie lotów
  • Nowe zdjecia
  • Najpopularniejsze

Ostatnio dodane filmy