wyszukaj
4YOU Airlines uruchamia nowe połączenia z Rzeszowa
2014-07-17 13:03:29; / Tagi: , 4You Airlines, Rzeszów, tanie loty
Foto: 4YOU Airlines

 

Barcelona (Girona), Bruksela (Charleoi), Dortmund, Edynburg, Mediolan (Bergamo), Paryż (Charles de Gaulle), Rzym (Fiumicino), Tel Aviv - uruchomienie tych połączeń ogłoszono 17 lipca 2014 roku w Porcie Lotniczym Rzeszów Jasionka. Rejsy będzie obsługiwać 4YOU Airlines. Podczas konferencji ogłoszono też uruchomienie bazy operacyjnej w Rzeszowie.

Loty na trasie Rzeszów - Barcelona będą się odbywać we wtorki i niedziele. Do Brukseli będzie można latać w poniedziałki i piątki. Rejsy pomiędzy Rzeszowem a Dortmundem będą realizowane we wtorki i czwartki. Do Edynburga będzie można polecieć w poniedziałki i piątki, do Mediolanu w środy i soboty. Rejsy do Paryża będą się odbywać trzy razy w tygodniu, w poniedziałki, środy i piątki, a do Rzymu dwa razy w tygodniu, w czwartki i niedziele. Do Tel Avivu będzie można polecieć w soboty.

Zobacz szczegółowy rozkład wszystkich lotów z Portu Lotniczego Rzeszów Jasionka lub rozkłady dla konkretnych połączeń: Rzeszów - Barcelona Girona, Rzeszów - Bruksela Charleoi, Rzeszów - Dortmund, Rzeszów - Edynburg, Rzeszów - Mediolan Bergamo, Rzeszów - Paryż Charles de Gaulle, Rzeszów - Rzym Fiumicino, Rzeszów - Tel-Aviv.

– To początek nowej ery na lotnisku w Rzeszowie i ogromnie się cieszę, że udało nam się porozumieć z nowym polskim przewoźnikiem lotniczym, aby swoimi połączeniami regularnymi objąć właśnie Rzeszów – podkreślił Stanisław Nowak, prezes rzeszowskiego lotniska. Dodał, że ogromne znaczenie w tym nowym przedsięwzięciu ma także fakt, iż samolot przewoźnika będzie na stałe bazował w Porcie Lotniczym „Rzeszów-Jasionka”. – To wielki przeskok dla naszego lotniska, bowiem baza samolotu oznacza także wielki krok do przodu w kontekście wykorzystania naszej infrastruktury technicznej, na czele z nowo wybudowanymi hangarami do obsługi technicznej – oznajmił prezes Nowak.

- Dla nas jest to również szczególny dzień i doniosła chwila, bowiem wchodzimy na rynek regularnych połączeń lotniczych jako nowa linia, ale też posiadająca duże doświadczenie w projektach czarterowych, a także jako jeden z największych w Polsce tour-operatorów – podkreślił Michał Mikołajczak, wiceprezes 4YOU Airlines. Zdaniem wiceprezesa Mikołajczaka, to właśnie doświadczenie na rynku turystycznym i długoletnia obecność na tymże rynku firmy Alfa Star, która od początku działalności 4YOU Airlines jest zaangażowana w ten projekt, pozwoliły realnie myśleć o urzeczywistnieniu tego ambitnego przedsięwzięcia. – Jesteśmy przekonani, że oferowany przez nas produkt będzie cieszył się zainteresowaniem i zaufaniem pasażerów, bowiem proponujemy bardzo prosty system rezerwacji i przejrzystą politykę cenową, zarówno pod względem ceny przelotu, jak też opłaty za bagaż i oferty sprzedaży pokładowej – zaznaczył przedstawiciel nowej linii lotniczej.

Loty będą realizowane od 3 listopada 2014 roku. Bilety będą dostępne na stronie internetowej
4YOU Airlines. Ceny rozpoczynają się od 47 zł.

W Rzeszowie będzie stacjonować Airbus A320. To właśnie ta maszyna będzie wykonywać rejsy na ośmiu nowych trasach.

Port Lotniczy „Rzeszów-Jasionka” to jedno z najdynamiczniej rozwijających się lotnisk w Polsce, w ub. roku obsłużył niemal 600 tys. pasażerów. Aktualnie z Jasionki można dotrzeć bezpośrednio do: Frankfurtu (2 razy dziennie w dni powszednie), Warszawy (4 rejsy dziennie), Londynu (10 połączeń tygodniowo na lotniska w Stansted i Luton), a także do: Manchesteru, Paryża, Rzymu, Bristolu, East Midlands, Dublina, oraz Oslo. Połączenia obsługują: PLL LOT, Lufthansa, Ryanair oraz Eurolot. Z kolei obecnie oferowane z Rzeszowa kierunki czarterowe to Bułgaria, Egipt, Grecja, Tunezja i Turcja, a nowościami tego sezonu są Kos oraz Djerba.

4YOU Airlines to nowa polska linia lotnicza, która w tani i bezpieczny sposób chce przybliżyć świat swoim pasażerom. Linia rozpocznie obsługę połączeń rejsowych 3 listopada 2014 roku. Dwa samoloty przewoźnika typu Airbus A320, ze 180 miejscami na pokładzie, będą bazować na lotniskach w Rzeszowie oraz w Łodzi. W 2015 roku flota przewoźnika rozszerzy się o kilka następnych maszyn tego samego typu, co pozwoli na zaoferowanie tanich przelotów czarterowych i regularnych również z innych polskich portów lotniczych. Już dziś 4YOU Airlines obsługuje połączenia czarterowe z kilku polskich lotnisk we współpracy między innymi z linią Eurolot, wykonując ponad 40 operacji lotniczych tygodniowo.

Szymon Taranda

Inne wiadomosci z lotniska Rzeszów Airport
Komentarze
Dodaj do
Skomentuj wiadomość:

Wyszukiwanie lotów
  • Nowe zdjecia
  • Najpopularniejsze

Ostatnio dodane filmy