wyszukaj
Amsterdam i Gdańsk – nowe połączenia z Rzeszowa
2013-08-14 20:48:30; / Tagi: , eurolot, amsterdam, gdańsk
Foto: eurolot.com

 
Od początku sezonu zimowego 2013/14, dzięki zmianom jakie zajdą w siatce połączeń linii lotniczej Eurolot, przed pasażerami z Podkarpacia otwierają się dwie nowe możliwości podróżowania bezpośrednio z rzeszowskiego lotniska. Pierwszą z nich jest przelot z Rzeszowa do Amsterdamu, który będzie możliwy w każdą niedzielę, począwszy od 27 października 2013 roku. Zgodnie z informacją opublikowaną na stronie Eurolot.com, ceny biletów zaczynają się od ok. 350 złotych (w cenę wliczony jest bagaż pokładowy i rejestrowany, a także poczęstunek na pokładzie).

Podróż do Amsterdamu odbywać się będzie z międzylądowaniem w Krakowie, wylot z Rzeszowa o godz. 15.40, przylot do Amsterdamu o 19.15. Drugą możliwością będą podróże do Gdańska: loty na trasie Rzeszów-Gdańsk odbywać się będą w środy (wylot o godz. 5.30, przylot do Gdańska o 6.55), natomiast rejsy na trasie Gdańsk-Rzeszów odbywać się będą we wtorki (wylot z Gdańska o godz. 6.20, przylot do Rzeszowa o 8.45, międzylądowanie w Krakowie) oraz w soboty (wylot z Gdańska o godz. 6.10, przylot do Rzeszowa o 7.35). Jak poinformował Mateusz Kokosiński, dyrektor handlowy Eurolot SA, rejsy na obu trasach będą dostępne w systemie sprzedaży na stronie Eurolot.com, możliwa też będzie rezerwacja poprzez Call Center oraz bezpośrednio na lotnisku, na stanowisku Eurolot. Możliwy też będzie zakup biletu na rejs do Krakowa, ale jak podkreślił przedstawiciel Eurolot, opcja ta nie będzie widoczna w systemie online, a rezerwacja będzie możliwa tylko telefonicznie lub bezpośrednio na lotnisku w kasie Eurolotu. - Jesteśmy zadowoleni z faktu, że dzięki tak zaproponowanej siatce połączeń przez Eurolot, nasi pasażerowie zyskają dodatkowe opcje odbycia swej podróży drogą lotniczą – podkreślił Stanisław Nowak, prezes Portu Lotniczego „Rzeszów-Jasionka”. – Te dodatkowe połączenia wynikają ze sposobu rotacji we flocie przewoźnika, jednak nie wykluczamy rozmów o zwiększeniu częstotliwości połączeń z Gdańskiem i Amsterdamem, o ile zainteresowanie pasażerów oraz wypełnienia samolotów będą duże – dodał prezes Nowak. 

W lipcu 2013 roku w Porcie Lotniczym „Rzeszów-Jasionka” odprawionych zostało ponad 69 tys. podróżnych w porównaniu z 66 tysiącami w analogicznym okresie zeszłego roku. To absolutny rekord w historii lotniska, nigdy bowiem w Jasionce nie osiągnięto takiego wyniku w ciągu jednego miesiąca. Powiększa się też liczba dostępnych tras: już 3 września zainaugurowane zostaną nowe połączenia do Rzymu i Paryża obsługiwane dwa razy w tygodniu przez Eurolot, a także nowe poranne i wieczorne połączenia z Frankfurtem, które od 12 września zaoferuje Lufthansa. Dzięki nowym trasom władze lotniska liczą, że poprawiony zostanie ubiegłoroczny rekord w liczbie obsłużonych w Jasionce podróżnych (565 tys.).

Z lotniska w Jasionce można obecnie dotrzeć do: Amsterdamu, Frankfurtu, Warszawy, Gdańska, Manchesteru, Paryża, Rzymu, Barcelony-Girony, Londynu (lotniska Stansted i Luton), Bristolu, Birmingham, Glasgow, East Midlands, Dublina, Oslo oraz Trapani. Połączenia obsługują: PLL LOT, Lufthansa, Ryanair oraz Eurolot.

Inne wiadomosci z lotniska Rzeszów Airport
Komentarze
Dodaj do
Skomentuj wiadomość:

Wyszukiwanie lotów
  • Nowe zdjecia
  • Najpopularniejsze

Ostatnio dodane filmy