wyszukaj
Czech Airlines poleci z Rzeszowa do Edynburga
2015-06-15 16:46:20; / Tagi: , czech airlines, rzeszów, edynburg
Foto: Czech Airlines


Czech Airlines ogłosiły dziś (15.06), że od 14 lipca 2015 roku uruchomią połączenia na trasie Rzeszów - Edynburg.


W poniedziałek, 15 czerwca 2015 roku, na lotnisku w Jasionce odbyła się konferencja prasowa z udziałem władz Portu w Rzeszowie oraz przedstawicieli Czech Airlines. Ogłoszone zostały na niej nowe rejsy na trasie Rzeszów – Edynburg, które będą odbywały się już od lipca 2015 roku z częstotliwością dwóch lotów tygodniowo. Pierwsza, inauguracyjna operacja zaplanowana została na 14 lipca, a loty będą kontynuowane także w sezonie zimowym, we wtorki i soboty. Jak podkreślili przedstawiciele linii lotniczej, nowe połączenie z Rzeszowa do Szkocji będzie obsługiwane nowoczesnym Airbusem 319, mieszczącym 144 pasażerów. Lot z Rzeszowa do Edynburga potrwa niecałe trzy godziny.

We wtorki i soboty samolot będzie startował z Edynburga o godzinie 10:15, by pojawić się w Rzeszowie o 14:10. Maszyna w drogę powrotną wyleci o godzinie 14:50, a w Edynburgu wyląduje o 16:45.
 
Bilety w jedną stronę od 180 PLN; w dwie strony od 440 PLN
Czech Airlines już wprowadziły do sprzedaży nowe połączenie, a rezerwacji można dokonywać na stronie www.czechairlines.com  (uruchomiona jest polskojęzyczna wersja witryny), a także u agentów sprzedaży biletów lotniczych i w biurach podróży. Ceny na trasie Rzeszów – Edynburg zaczynają się od 180 złotych w jedną i od 440 złotych w obie strony. Co ważne, w cenie biletu uwzględniony jest 15-kilogramowy bagaż rejestrowany oraz bagaż podręczny, zabierany do kabiny samolotu. Na pokładzie rejsów Czech Airlines pasażerowie mogą też korzystać z bezpłatnego poczęstunku w postaci kanapek i muffinów oraz całej gamy napojów bezalkoholowych, jak też czeskiego piwa oraz znakomitego południowoafrykańskiego wina.
 
– Polska jest jednym z największych i najszybciej rosnących rynków w Unii Europejskiej, co przekłada się również na branżę lotniczą. Rynek ten ma wiele do zaoferowania i dlatego też zwiększamy na nim swoją obecność – powiedział Jan Toth, dyrektor ds. komercyjnych i marketingu Czech Airlines. Podkreślił, że nowe trasy zaoferowane przez CSA (oprócz rejsów z Rzeszowa, przewoźnik otworzy też trasy z Łodzi do Edynburga i Pragi) są elementem strategii rozwoju linii na polskim rynku. – Korzystając z okazji chciałbym też podkreślić wzorową współpracę z portem w Rzeszowie, gdyż bez tego zaangażowania realizacja naszych planów byłaby znacznie utrudniona – dodał Jan Toth.
 
– Jesteśmy dumni i szczęśliwi, że dzisiaj ogłaszamy nowe połączenie z Czeskimi Liniami Lotniczymi – podkreślił Stanisław Nowak, prezes Portu Lotniczego Rzeszów-Jasionka. – Od dawna wiedzieliśmy, że Edynburg i jego okolice są częstym celem podróży mieszkańców południowo-wschodniej Polski, a także o tym, że mieszka i funkcjonuje tam duża polska społeczność. To nowe bezpośrednie połączenie z Rzeszowa do Edynburga z pewnością będzie świetną nowiną dla całej polskiej grupy w Szkocji, a także dla ich rodzin i przyjaciół w Polsce – dodał prezes Nowak. Oznajmił też, że oferta przelotów będzie też skierowana do mieszkańców Szkocji, gdyż Podkarpacie jako region ma wiele do zaoferowania.
 
– Jestem przekonany, że oferta turystyczna naszego województwa będzie atrakcyjna dla Szkotów i dzięki nowemu połączeniu zyskają oni także możliwość odwiedzenia tego uroczego zakątka Polski, o co z pewnością będziemy się starać – dodał Stanisław Nowak, także dziękując przedstawicielom CSA za wzorową współpracę na rzecz utworzenia nowego połączenia.
 
Bagaż rejestrowany oraz poczęstunek w cenie biletu!
Pasażerowie nowych rejsów Czech Airlines z Rzeszowa do Edynburga będą mogli skorzystać z wielu możliwości dostępnych bez dodatkowych opłat. Jedną z nich jest możliwość nadania bagażu o wadze do 15 kg w klasie ekonomicznej. Pasażerowie z biletami w taryfie Flexi będą natomiast korzystać z możliwości nadania aż dwóch walizek, każdej o wadze do 23 kg! Członkowie programu OK Plus (jest to program lojalnościowy czeskiego przewoźnika) będą z kolei uprawnieni do nadania jednej 23-kilogramowej walizki, bez względu na rodzaj wykupionej taryfy i klasy rezerwacyjnej.
 
Przewoźnik z Czech oferuje również odprawę online do 30 godzin przed odlotem poprzez swoją stronę internetową lub też przy użyciu aplikacji na telefony komórkowe, działającej we wszystkich popularnych systemach operacyjnych iOS, Android oraz Windows. Aplikację można pobrać ze strony www.czechairlines.com.
 
Dodatkowo linie CSA na trasie z Rzeszowa do Edynburga oferować będą poczęstunek na pokładzie, w postaci napojów ciepłych i zimnych (w tym woda mineralna, napoje gazowane, soki owocowe jak również czeskie piwo Budvar oraz wysokiej jakości południowoafrykańskie wina białe i czerwone) oraz kanapek i muffinów jako przekąsek. Wszystko to również wliczone jest w cenę biletu.

Czech Airlines, to narodowy przewoźnik lotniczy Republiki Czeskiej mający obecnie w swej siatce połączeń ponad 120 lotnisk docelowych w 50 krajach.
 
Czech Airlines wchodzą w skład aliansu lotniczego SkyTeam Alliance od 2001 roku. Jego członkowie w liczbie 20 linii lotniczych przewożą rocznie 588 milionów pasażerów, oferując codziennie ponad 15,700 lotów do 1,064 destynacji w 178 krajach świata.

Inne wiadomosci z lotniska Rzeszów Airport
Komentarze
Dodaj do
Skomentuj wiadomość:

Wyszukiwanie lotów
  • Nowe zdjecia
  • Najpopularniejsze

Ostatnio dodane filmy