wyszukaj
Dni Otwarte Portu Lotniczego Rzeszów Jasionka
2009-11-19 13:55:04; / Tagi: , Dni otwarte, Rzeszów, Jasionka
Foto: Szymon Taranda

 

Tłumy zwiedzających, spory wysiłek organizacyjny, możliwość zobaczenia tego, co na co dzień zamknięte, przyjrzenia się samolotom z bliska i postawienia stopy na pasie startowym. Między innymi takie atrakcje czekały na chętnych od 17 do 19 listopada 2009 roku. Port Lotniczy Rzeszów Jasionka zorganizował Dni Otwarte.

Wszyscy przybyli podzieleni zostali na małe grupy, tak, by każdy wszystko dobrze widział i słyszał. Po krótkim wstępie dotyczącym historii lotniska, zwiedzających oprowadzono po ogólnodostępnej części powiększonego ostatnio portu. Goście zobaczyli także oddaną do użytku 6 listopada nową część hali odlotów. Każdy ze zwiedzających przeszedł następnie ścieżkę kontroli dokumentów i na wykrywaczu przedmiotów niebezpiecznych. Wielu po raz pierwszy nie drżało, gdy bramki zapalały się na czerwono i gdy rozlegał się sygnał syreny alarmowej.

Po kontroli zwiedzający wsiedli do specjalnego autobusu, który zawiózł ich na oba krańce pasa startowego. Przy okazji pobytu na jednym z nich (kierunek 27), można było zobaczyć start samolotu Gulfstream Aerospace. Przewodnicy opowiadali w tym czasie o wielu szczegółach dotyczących wyposażenia technicznego i elektronicznego lotniska. Na drugim krańcu pasa startowego (kierunek 09) można było obejrzeć samolot, którym Poczta Polska dostarcza przesyłki: Antonow 26. Po lotniczych emocjach, zorganizowano także pokaz sprzętu ratowniczo-gaśniczego, wraz z najnowszym wozem Felix.

Na koniec zwiedzania, goście przeszli do hali odlotów, gdzie każdy dostał upominek od Portu Lotniczego.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć upamiętniających Dni Otwarte.

Dni Otwarte zorganizowano z okazji 60-lecia Portu Lotniczego Rzeszów Jasionka. Służby prasowe lotniska informują, że rocznica ta to nie tylko wspomnienia, ale i plany. - W najbliższych planach rozwojowych przygotowywane są dwie wielkie inwestycje: budowa nowego terminala pasażerskiego oraz nowej płyty postojowej dla samolotów i drogi równoległej. Wartość obu inwestycji przekracza kwotę 200 milionów złotych, a zgodnie z założeniami przyjętymi przez Spółkę, płyta postojowa zrealizowana będzie w 2011 roku, natomiast nowy terminal pasażerski ma zostać oddany do użytku w pierwszej połowie 2012 roku. Inwestycje są już przygotowane od strony dokumentacji technicznej i środowiskowej. Przetargi będą ogłoszone na przełomie grudnia i stycznia 2009/2010.

Władzom i pracownikom Portu Lotniczego Rzeszów Jasionka życzymy, by plany te udało się zrealizować.

Autor: Szymon Taranda

Inne wiadomosci z lotniska Rzeszów Airport
Komentarze
Dodaj do
Skomentuj wiadomość:
2.staranda/ 2009-11-19 15:53:35
Dokładnie. Tymbardziej się cieszę, że udało mi się na nich być:) To był wspaniały czas:)
1.Ryba/ 2009-11-19 15:39:34
Dni Otwarte to wspaniały pomysł. Wielce żałuję, że nie mogłem się na nich pojawić, ale wiadomo, że godziny zwiedzania były takie dlatego by nie przeszkadzać w pracy portu.

Wyszukiwanie lotów
  • Nowe zdjecia
  • Najpopularniejsze

Ostatnio dodane filmy