wyszukaj
Do Nowego Jorku znowu z Rzeszowa
2009-06-15 08:22:07; / Tagi: , LOT, Nowy Jork
Foto: Jacek Grześkowiak

14 czerwca 2009 roku ponownie rozpoczął się sezon lotów do Nowego Jorku. Połączenie obsługują Polskie Linie Lotnicze LOT, a loty odbywają siędwa razy w tygodniu samolotami Boeing 767.

W każdy czwartek Boeing 767 będzie się wzbijał z rzeszowskiego pasa, by po ok. 10-ciu godzinach lotu dotrzeć do lotniska Newark Liberty. W niedzielne popołudnia będzie się zaś można dostać na lotnisko JFK.Szczegóły dotyczące godzin startów i lądowań ujęto już w Rozkładzie lotów lotniska Rzeszów Jasionka.

Newark to największe miasto w stanie New Jersey. Zaledwie 8 km dzieli go od słynnej nowojorskiej dzielnicy Manhattan. Lotnisko położne jest 15 km od centrum Nowego Jorku. Port rocznie obsługuje grubo ponad 36 milionów pasażerów. 

Port lotniczy im. Johna F. Kennedy'ego to międzynarodowe lotnisko, znajdujące się w dzielnicy Quenns. Charakteryzuje się największą liczbą połączeń międzynarodowych. Rocznie obsługuje blisko 50 milionów pasażerów.

PLL LOT już po raz trzeci otworzyły sezonowe połączenie na trasie Rzeszów - Nowy Jork. W roku 2009 będzie ono funkcjonować do 10 września. Władze województwa od początku starają się o utrzymanie całorocznego połączenia. Linia ciągle jednak odmawia. Tłumaczy się mniejszym zainteresowaniem lotami do Nowego Jorku w okresie jesienno-zimowym. Mniejsze zainteresowanie nie oznacza jednak jego braku. Rzeszowski port podpiera się statystykami, z których jasno wynika, że 70% pasażerów korzystających z połączeń transatlantyckich, pochodzi właśnie z Podkarpacia. Całoroczne loty z Rzeszowa osłabiłyby z pewnością obłożenie rejsów z Warszawy i Krakowa.

 

Autor: Szymon Taranda

Inne wiadomosci z lotniska Rzeszów Airport
Komentarze
Dodaj do
Skomentuj wiadomość:

Wyszukiwanie lotów
  • Nowe zdjecia
  • Najpopularniejsze

Ostatnio dodane filmy