wyszukaj
Eurolotem z Rzeszowa do Paryża i Rzymu
2013-05-09 11:57:47; / Tagi: , rzym, paryż, eurolot
Foto: eurolot.com

 
3 września 2013 roku Eurolot uruchomi połączenia z Rzeszowa do Paryża i Rzymu. Decyzję tę ogłosił na konferencji w Rzeszowie 9 maja. Ceny biletów zaczynają się od 199zł za lot w jedną stronę.

Paryż oraz Rzym to długo wyczekiwane przez mieszkańców Podkarpacia propozycje rejsów z Rzeszowa.

- Rejsy z Jasionki, zarówno do Paryża, jak i Rzymu odbywać się będą dwa razy w tygodniu. Do stolicy Francji polecimy we wtorki o godzinie 07:15 oraz soboty o godz. 07:00, a do Włoch – we wtorki o godz. 14:20 i w soboty o godz. 14:05. Z paryskiego portu Beauvais Eurolot zabierze lecących do Rzeszowa rejsem o godz. 10:50 (we wtorki) lub 10:35 (w soboty), zaś z rzymskiego Fiumicino o godz. 18:00 (wtorki) lub 17:45 (soboty). Na obu trasach lot potrwa trzy godziny - wyjaśnia Anna Rusajczyk, rzecznik prasowy Eurolotu. 

ZOBACZ SZCZEGÓŁOWY ROZKŁAD LOTÓW Z RZESZOWA DO PARYŻA I RZYMU.

- Kontynuujemy rozbudowę siatki połączeń Eurolotu. Cieszymy się, że możemy zaoferować pasażerom nowe kierunki i wierzę, że te dwie nowe trasy ucieszą mieszkańców w Rzeszowa i całego województwa podkarpackiego – mówi Mariusz Dąbrowski, Prezes Zarządu Eurolot SA.

- Jest to dla nas wspaniała i niezmiernie ważna wiadomość, bowiem od dawna pracowaliśmy nad tym, aby Rzeszów był bezpośrednio połączony z europejskimi stolicami – Paryżem i Rzymem. Jestem bardzo zadowolony z rozmów z Eurolotem i decyzji przewoźnika o zagospodarowaniu tych tras – podkreślił Stanisław Nowak, Prezes Zarządu Portu Lotniczego „Rzeszów-Jasionka”.

Zdaniem prezesa Nowaka zainteresowanie rejsami będzie ogromne. - Od wielu lat Paryż i jego okolice są miejscem zamieszkania dużej grupy emigrantów z Polski południowo-wschodniej, którzy na pewno z radością skorzystają z możliwości, jakie daje połączenie lotnicze. Podobnie jest z Rzymem, który jest też centrum ruchu pielgrzymkowego. Liczymy także mocno na turystów oraz przedstawicieli biznesu, który w naszym regionie coraz częściej korzysta z połączeń oferowanych z Jasionki – dodaje prezes Nowak. Nowe kierunki obsługiwać będą nowoczesne samoloty Bombardier Q400 NextGen. Flota Eurolotu liczy obecnie osiem takich maszyn. Do końca 2013 roku w barwach przewoźnika latać będzie łącznie 14 nowych Bombardierów Q400 NextGen. - Samoloty są szybkie, ciche i wygodne, nawet na dłuższych trasach – podkreśla prezes Eurolotu dodając, że pasażerowie mogą spodziewać się wyciszonej kabiny, wygodnych foteli, większych schowków na bagaż podręczny i przyjaznego oświetlenia ledowego. 32-metrowy Q400 zabierze na pokład 78 podróżnych.

- W cenę biletu wliczona jest opłata bagażowa, co oznacza, że do wakacyjnych walizek możemy spakować 15 kilogramów bagażu rejestrowanego oraz zabrać 8-kilogramowy bagaż podręczny. Dzieci do 2. roku życia podróżują z Eurolotem ze zniżką 90%, mniej za bilet zapłaci także młodzież w wieku do 15 lat. Pasażerowie na pokładzie mogą spodziewać się również bezpłatnego posiłku - wyjaśnia Anna Rusajczyk, rzecznik prasowy Eurolotu.

Eurolot to jedna z najdynamiczniej rozwijających się linii lotniczych w środkowej Europie – firma powstała w 1996 roku, wykonując rejsy dla Polskich Linii Lotniczych LOT. 1 lipca 2011 r. linia uruchomiła własne połączenia lotnicze pomiędzy głównymi portami regionalnymi w Polsce, a od lata 2012 również połączenia międzynarodowe z lotnisk regionalnych. Aktualnie przewoźnik oferuje bezpośrednie połączenia z Polski do Zurychu i Amsterdamu oraz loty krajowe. W tegorocznej letniej siatce połączeń pasażerowie znajdą m.in. rejsy do Chorwacji oraz do Świnoujścia-Heringsdorf.

Szymon Taranda

Inne wiadomosci z lotniska Rzeszów Airport
Komentarze
Dodaj do
Skomentuj wiadomość:

Wyszukiwanie lotów
  • Nowe zdjecia
  • Najpopularniejsze

Ostatnio dodane filmy