wyszukaj
Mniejszy ruch na lotnisku w Rzeszowie, ale status lidera jest
2010-10-08 11:41:17; / Tagi: , ruch lotniczy, statystyki, rzeszów, jasionka
Foto: rzeszowairport.pl


Po wakacyjnych rekordach, wrzesień wypadł gorzej. Jest jednak lepiej niż rok temu! Port Lotniczy Rzeszów Jasionka zaprezentował statystyki ruchu pasażerskiego i lotniczego.

We wrześniu 2010 roku z usług rzeszowskiego portu skorzystało 49 066 pasażerów. To znacznie mnie niż w rekordowym lipcu – wtedy z Rzeszowa poleciały lub przyleciały do niego aż 56 652 osoby. Jest jednak o wiele lepiej niż rok temu o tej porze. Wówczas lotnisko w Jasionce obsłużyło zaledwie 38 977.

Wzrosła także liczba operacji lotniczych. We wrześniu na płycie postojowej zameldowało się 1 130 samolotów. W ubiegłym roku w analogicznym okresie było ich 932.

Od początku roku port w Rzeszowie obsłużył 363 788 pasażerów.

Wymienione dane cieszą, szczególnie, że port lotniczy w Rzeszowie jest najszybciej rozwijającym się lotniskiem w Polsce i póki co ma najwyższy przyrost liczby pasażerów, ale te dane niestety w najbliższych miesiącach będą gorsze.

Kończy się sezon czarterowych lotów wakacyjnych, sezonowe połączenia do Gdańska i Nowego Jorku także mamy już za sobą, a od listopada liczbę lotów z Rzeszowa ogranicza irlandzka tania linia lotnicza Ryanair. Całkowicie znikną rejsy do Bristolu, East Midlands i Liverpoolu, a do pozostałych miast będzie ich mniej.

Rzeszowskie lotnisko obsługuje obecnie połączenia realizowane przez Ryanair, LOT, Lufthansę oraz Jet Air. Trwają intensywne prace nad sprowadzeniem do Rzeszowa nowego przewoźnika oraz zachęceniem obecnych do rozszerzenia siatki połączeń. Nieoficjalnie mówi się o nowej w Rzeszowie niskokosztowej linii oraz o nowych połączeniach Ryanair na południe Europy.
 
Autor: Szymon Taranda

Inne wiadomosci z lotniska Rzeszów Airport
Komentarze
Dodaj do
Skomentuj wiadomość:

Wyszukiwanie lotów
  • Nowe zdjecia
  • Najpopularniejsze

Ostatnio dodane filmy