wyszukaj
Na zimę LOT do Nowego Jorku odlatuje
2009-09-04 13:46:43; / Tagi: , Nowy Jork, PLL, LOT
Foto: Jacek Grześkowiak


Wraz z nadejściem września, odleciały ostatnie maszyny Boeing 767 do Nowego Jorku. Z tablicy lotów zniknęły już informacje o połączeniu. Przewoźnik zapewnia jednak, że połączenia transatlantyckie powrócą do Rzeszowa. Może nawet na dłużej.

Połączenie Rzeszów - Nowy Jork jest połączeniem sezonowym, realizowanym przez PLL LOT, od dwóch lat od czerwca do września. Powód jest oczywiście prosty. Ruch transatlantycki jesienią i zimą jest mniejszy, ale mniejszy, wbrew tweirdzeniom przewoźnika, nie oznacza nierentowny. Nieopłacalne są wtedy połączenia z Krakowa i Warszawy. Ale Rzeszów? Wszystkie statystyki pokazują, że to najbardziej rentowne połączenie z Polski. Co więcej, w okresie, gdy z Rzeszowa nie da się bezpośrednio polecieć na ocean, większość miejsc w Boeingach 767 lecących z Warszawy wykupują właśnie mieszkańcy Podkarpacia. PLL LOT po raz kolejny zlekceważył Podkarpacie i jego mieszkańców. Jeśli tak traktuje wszystkich klientów, nietrudno się domyślić, dlaczego znalazł się w opublikowanym jakiś czas temu raporcie 50 przewoźników zagrożonych likwidacją.

Mimo wszystko życzymy mu jak najlepiej i zapraszamy do opracowywania strategii rozwoju w oparciu o rzeczywistą sytuację i potrzeby rynku. Te wyraźnie wskazują na Rzeszów, jako miejsce, w które warto zainwestować. Władze PLL LOT zapowiadają, że Nowy Jork pojawi się w rzeszowskim rozkładzie lotów już w czerwcu 2010 roku.

2010 rok wedle zapewnień przedstawicieli rzeszowskiego portu ma być dla Jasionki udany. Opócz Nowego Jorku, który być może uda się uruchomić w wersji całorocznej, będą też inne destynacje. I nie będą to jedynie kierunki wyspiarskie. Czekają nas wyprawy na północ i południe od Rzeszowa. Czekamy!

Autor: Szymon Taranda

Inne wiadomosci z lotniska Rzeszów Airport
Komentarze
Dodaj do
Skomentuj wiadomość:

Wyszukiwanie lotów
  • Nowe zdjecia
  • Najpopularniejsze

Ostatnio dodane filmy