wyszukaj
Nowa wieża kontroli lotów w Rzeszowie
2009-02-05 09:55:26; / Tagi: , Wieża kontroli lotów
Foto: APA Czech, Duliński, Wróbel


Jeszcze w tym roku rozpocznie się budowa nowoczesnej, nowatorskiej i ciekawej architektonicznie wieży kontroli lotów w Rzeszowie. Będzie to obiekt, z którego lotnisko już jest dumne, a my dumni być mamy!

- Nowa wieża kontroli lotów będzie miała 26 m wysokości. Przy niej stanie piętrowy budynek biurowy. Powstanie też droga dojazdowa i parking. Całość ma kosztować ponad 20 mln zł. Budowa rozpocznie się w tym roku, a jej zakończenie zaplanowano na marzec 2012 r. - donosi nasz zaprzyjaźniony reporter z  Super Nowości, Krzysztof Rokosz. Wieża, po utworzonym już parkingu, jest pierwszą poważną inwestycją, dzięki której Port Lotniczy Rzeszów Jasionka ma stać się nowoczesnym międzynarodowym lotniskiem. Znamy też jej lokalizację. Wybudowana zostanie po zachodniej stronie Hali Odlotów. W finansowanie inwestycji aktywnie włączyła się Unia Europejska. Bez jej pieniężnego zastrzyku na nowy Ośrodek Kontroli Ruchu Powietrznego pewnie byśmy czekali jeszcze długo. Jeśli w ogóle byśmy się doczekali.

A'propos czekania. Wciąż czekamy na konkretne informacje dotyczące budowy nowego terminala w Jasionce. Niestety wygląda na to, że w najbliższym czasie nic się nie wydarzy w związku z nim. Wiemy natomiast, niemal na pewno, że w ciągu kilku najbliższych tygodni będziemy mieć dla Was miłe informacje dotyczące nowych połączeń. Ale na razie ciii...

Autor: Szymon Taranda

Inne wiadomosci z lotniska Rzeszów Airport
Komentarze
Dodaj do
Skomentuj wiadomość:
1.staranda/ 2009-02-06 09:56:29
Oby ta wieża była dobrym prognostą w sprawie nowego terminala:)

Wyszukiwanie lotów
  • Nowe zdjecia
  • Najpopularniejsze

Ostatnio dodane filmy