wyszukaj
Nowy terminal w Rzeszowie coraz bliżej!
2010-04-01 10:30:44; / Tagi: , nowy terminal, rzeszów jasionka
Foto: APA Czech, Duliński, Wróbel


W październiku 2010 roku ruszają prace związane z budową nowego terminala. To z pewnością dobra wiadomość dla wszystkich, którzy czekali na ten moment. 30 marca 2010 roku Port Lotniczy Rzeszów Jasionka ogłosił przetarg na budowę nowego terminala. Wygrała go firma Skanska.

Każdy, kto w ostatnim czasie gościł na rzeszowskim lotnisku wie, że dzieje się tam wiele. Trwają zaawansowane prace przy budowie nowej płyty postojowej dla samolotów i drogi kołowania równoległej do pasa startowego. Nowa płyta pomieści ok. 20 dużych samolotów pasażerskich, będzie też specjalne stanowisko do odladzania samolotów.

W październiku rozpocznie się budowa nowoczesnego terminala pasażerskiego wraz z infrastrukturą towarzyszącą.

Zakres prac obejmuje trzy elementy. Pierwszym z nich będzie budowa terminala pasażerskiego wraz z instalacjami wewnętrznymi. Drugi etap prac to wykonanie przyłączy instalacyjnych i sieci: wodociągowych, kanalizacyjnych, ciepłowniczych, energetycznych, teletechnicznych i innych. Etap trzeci to wykonanie: robót zewnętrznych wokół terminala (zabezpieczenia ścian wykopów, likwidacji kolidujących z realizacją inwestycji sieci i przyłączy zewnętrznych, likwidacji kolidujących z realizacją inwestycji fragmentu dróg (w tym drogi technicznej od strony południowej), chodników, placów, wykonania innych stwierdzonych na podstawie inwentaryzacji i w trakcie wizji lokalnej, prac rozbiórkowych wynikających z uwarunkowań technologii prowadzonych robót budowlanych), zagospodarowanie terenu (zabezpieczenie wykonanych wyprzedzająco placów, chodników, dróg oraz elementów infrastruktury technicznej (sieci i przyłącza, itp.), ogrodzenia, oświetlenia, obiektów infrastruktury – obiektów towarzyszących, terenów zielonych, ciągów pieszych i innych - czytamy w dokumencie przetargowym.

Nowy terminal będzie kosztował blisko 96 mln zł. Gotowy będzie w maju 2012 roku.

To nie koniec dobrych wiadomości. Już wcześniej pisaliśmy o tym, że w Rzeszowie powstanie nowoczesny Ośrodek Kontroli Ruchu Lotniczego. Wygląda więc na to, że Jasionka po długim okresie marazmu, wreszcie zacznie żyć pełnią życia. Władzom portu i jego pracownikom życzymy udanej realizacji tych pięknych planów. Z pewnością jest to mocny argument w rozmowach z nowymi przewoźnikami o możliwościach lotów do i z Rzeszowa!

Autor: Szymon Taranda
 

Inne wiadomosci z lotniska Rzeszów Airport
Komentarze
Dodaj do
Skomentuj wiadomość:

Wyszukiwanie lotów
  • Nowe zdjecia
  • Najpopularniejsze

Ostatnio dodane filmy