wyszukaj
Pasażerów w Jasionce coraz mniej, ale roczny rekord już jest!
2010-11-17 13:13:25; / Tagi: , ruch pasażerski
Foto: Szymon Taranda


41 836. Właśnie tylu pasażerów obsłużył w październiku 2010 roku Port Lotniczy Rzeszów Jasionka. Wynik jest gorszy niż w poprzednich miesiącach, ale nawet gdyby do końca roku w Jasionce nie pojawił się ani jeden samolot, w tym roku statystyki będą lepsze niż w całym 2009 roku.

Rekordową liczbę pasażerów port obsłużył w lipcu. Wówczas było ich aż 56 652. Sierpień lotnisko zakończyło ze stanem 55 769 odprawionych pasażerów. We wrześniu było ich już 49 066. W kolejnych miesiącach nie będzie lepiej. Samoloty nie latają już do Nowego Jorku i Gdańska. Od listopada nie ma też połączeń do Bristolu, East Midlands i Liverpoolu.

Mimo tych niepokojących informacji, rok 2010 i tak jest lepszy niż cały 2009. Wówczas odprawiono 383 184 pasażerów. W tym doku do października było ich już 405 624. Rekord został więc pobity, ale nie o niego przecież chodzi. Władze portu starają się przyciągnąć do Rzeszowa kolejnych przewoźników. Nie zdradzają jednak szczegółów. Niebawem będą mieć kolejne argumenty, pomagające ich kusić. Dobiegają końca prace przy rozbudowie płyty postojowej, trwają te przy budowie nowego terminala - więc już wkrótce przepustowość lotniska znacznie się zwiększy. Będzie mogło obsłużyć 700 pasażerów na godzinę.

Obecnie z Rzeszowa można polecieć Polskimi Liniami Lotniczymi LOT do Warszawy, niemiecką LUFTHANSĄ do Frankfurtu i irlandzkimi tanimi liniami RYANAIR do Londynu, Dublina i Birmingham. Wiosną powrócą zawieszone rejsy do Bristolu i East Midlands. Nieoficjalnie mówi się także o uruchomieniu przez RYANAIR połączeń na południe Europy. Liczbę połączeń do Frankfurtu ma też zwiększyć LUFTHANSA.

Autor: Szymon Taranda
 

Inne wiadomosci z lotniska Rzeszów Airport
Komentarze
Dodaj do
Skomentuj wiadomość:

Wyszukiwanie lotów
  • Nowe zdjecia
  • Najpopularniejsze

Ostatnio dodane filmy