wyszukaj
Pięciogwiazdkowe lotnisko i 500-tysięczny pasażer
2012-11-13 08:38:44; / Tagi: , półmilionowy pasażer
Foto: Szymon Taranda


12 listopada 2012 roku w Porcie Lotniczym „Rzeszów-Jasionka” miała miejsce wyjątkowa uroczystość, bowiem po raz pierwszy w historii podrzeszowskiego lotniska odprawiony został półmilionowy pasażer w ciągu jednego roku. Okazał się nim być pan Richard z Birmingham w Wielkiej Brytanii, który do Rzeszowa przyleciał z East Midlands rejsem linii Ryanair.

Na zaskoczonego szczęśliwca czekała w hali przylotów niespodzianka: upominki od zarządu Spółki Lotniskowej, a także nagrody od Alfa Star (przelot oraz pobyt w pięciogwiazdkowym hotelu w Egipcie), a także voucher na darmowy przelot liniami Ryanair. Uroczystość, w trakcie której wystąpiły urocze tancerki z grupy Toton Show uświetnił też okolicznościowy tort, którym poczęstowani zostali wszyscy chętni pasażerowie i oczekujący. To sympatyczne wydarzenie jest potwierdzeniem rekordowego ruchu pasażerskiego w Jasionce, która ubiegły rok zakończyła wynikiem 491 tys. obsłużonych pasażerów.

- Jesteśmy zaszczyceni możliwością świętowania półmilionowego pasażera razem z Portem Lotniczym Rzeszów-Jasionka. – powiedziała Małgorzata Wrzesińska, kierownik ds Marketingu i Sprzedaży Ryanair w Polsce. – Gratulujemy lotnisku szybkiego rozwoju i liczymy na dalszą owocną współpracę. Uroczystość była także okazją do zaprezentowania wyników plebiscytu ogłoszonego przez branżowy portal Pasażer.com, gdzie lotnisko w Jasionce (ex-aequo z Wrocławiem) uhonorowane zostało w miniony piątek tytułem Przyjaznego Lotniska 2012 i uzyskało najwyższą notę pięciu gwiazdek w głosowaniu, w którym wzięło udział ponad 20 tysięcy respondentów. – To dla nas wspaniałe wyróżnienie i dowód na to, że proces modernizacji naszego lotniska zmierza we właściwym kierunku – podkreślił Stanisław Nowak, prezes zarządu Portu Lotniczego „Rzeszów-Jasionka” Sp. z o.o.


W październiku br. w Porcie Lotniczym „Rzeszów-Jasionka” odprawionych zostało ponad 49 tys. podróżnych. W porównaniu z ponad 44 tysiącami w analogicznym okresie zeszłego roku oznacza to skok w statystyce o 10 procent w relacji miesiąc do miesiąca. Z kolei licząc od początku roku statystyka Jasionki pokazuje, że ruch pasażerski urósł o prawie 18 procent w porównaniu z rokiem 2011. W ramach połączeń regularnych z lotniska w Jasionce można obecnie dotrzeć do: Frankfurtu, Warszawy, Manchesteru, Barcelony-Girony, Londynu (lotniska w Stansted i Luton), Bristolu, Birmingham, East Midlands i Dublina. Połączenia obsługują: PLL LOT, Lufthansa oraz Ryanair.
 

Inne wiadomosci z lotniska Rzeszów Airport
Komentarze
Dodaj do
Skomentuj wiadomość:

Wyszukiwanie lotów
  • Nowe zdjecia
  • Najpopularniejsze

Ostatnio dodane filmy