wyszukaj
Z Rzeszowa do Nowego Jorku i Chicago
2010-06-07 08:47:41; / Tagi: , rzeszow, nowy jork
Foto: Jacek Grześkowiak


13 czerwca 2010 roku Polskie Linie Lotnicze LOT uruchamiły już po raz czwarty połączenie z Rzeszowa do Nowego Jorku. Loty odbywają się dwa razy w tygodniu do połowy września. LOT przygotował też niespodziankę.  We wrześniu dwa razy będzie można polecieć do Chicago!

W każdy czwartek Boeing 767 wzbija z rzeszowskiego pasa, by po ok. 10-ciu godzinach lotu dotrzeć do lotniska Newark Liberty. W niedzielne popołudnia zaś można dostać na lotnisko JFK. Dodatkowe rejsy do Stanów Zjednoczonych odbędą się 4 i 18 września, kiedy to maszyna LOT-u wzbije się do Chicago! Szczegóły dotyczące godzin startów i lądowań ujęto już w rozkładzie lotów lotniska Rzeszów Jasionka.

Newark to największe miasto w stanie New Jersey. Zaledwie 8 km dzieli go od słynnej nowojorskiej dzielnicy Manhattan. Lotnisko położne jest 15 km od centrum Nowego Jorku. Port rocznie obsługuje grubo ponad 36 milionów pasażerów.

Port lotniczy im. Johna F. Kennedy'ego to międzynarodowe lotnisko, znajdujące się w dzielnicy Quenns. Charakteryzuje się największą liczbą połączeń międzynarodowych. Rocznie obsługuje blisko 50 milionów pasażerów.

Port lotniczy Chicago-O'Hare położony jest 27 km na północny zachód od centrum Chicago. Jest drugim portem lotniczym świata pod względem ruchu pasażerskiego.

PLL LOT już po raz czwarty otworzyły sezonowe połączenie na trasie Rzeszów - Nowy Jork. Władze województwa od początku starają się o utrzymanie całorocznego połączenia. Linia ciągle jednak odmawia. Tłumaczy się mniejszym zainteresowaniem lotami do USA w okresie jesienno-zimowym. Mniejsze zainteresowanie nie oznacza jednak jego braku. Rzeszowski port podpiera się statystykami, z których jasno wynika, że 70% pasażerów korzystających z połączeń transatlantyckich, pochodzi właśnie z Podkarpacia. Całoroczne loty z Rzeszowa osłabiłyby z pewnością obłożenie rejsów z Warszawy i Krakowa.

Autor: Szymon Taranda

Aktualizacja: 13 czerwca 2010, godz. 18:20

Inne wiadomosci z lotniska Rzeszów Airport
Komentarze
Dodaj do
Skomentuj wiadomość:
1.Ryba/ 2010-06-09 14:04:43
Chicago to właściwie nie niespodzianka a przeniesienie rejsu z powodu remontu pasa Okęcia.

Wyszukiwanie lotów
  • Nowe zdjecia
  • Najpopularniejsze

Ostatnio dodane filmy