wyszukaj
Pusto na pasie w Jasionce
2008-10-30 13:55:21; / Tagi: ,
Foto: flickr.com

Robi się pusto na rzeszowskim lotnisku w Jasionce. We wrześniu loty do Nowego Jorku przerwały PLL LOT, w poniedziałek, 3 listopada po raz ostatni wzbiły się z pasa samoloty Ryanair.

Dużo pisaliśmy o decyzjach linii, ich tłumaczeniach, ekspertyzach, opłatach, jakie muszą uiszczać i jakkolwiek to brzmiało, fakty, niestety czarne i smutne, pozostały faktami! Od 4 listopada Rzeszów pozostał tylko z lotami do Warszawy. Przyglądnijmy się bliżej, co zniknęło z jesiennego rozkładu lotów.

Pod koniec września po raz ostatni wzbił się w niebo Boeing 767 Polskich Linii Lotniczych LOT, który zabrał ponad dwustu pasażerów do Nowego Jorku. Zabierał ich zresztą dwa razy w tygodniu przez kilka ostatnich miesięcy. Dlatego tym bardziej dziwi decyzja narodowego przewoźnika. Nawet zmniejszenie liczby lotów do dwóch w miesiący nie zostało wzięte pod uwagę. Trudno. Ale jest też coś optymistycznego. Nowy Jork powróci do rozkładu latem 2009 roku... dokładniej 1 czerwca 2009 roku! Pozostaje mieć nadzieję, że tym razem powróci na stałe.

Znacznie krótszą przerwę w lotach zaproponował Ryanair. Ten, oburzony zbyt wysokimi opłatami, przerwał loty w okresie od 4 listopada do 19 grudnia 2008 roku! Choć już na 17 grudnia zaplanowano rejsy do Dublina. No, ale jak miał wycofać się na dłużej jeśli Rzeszów to dla niego żyła złota?! Co więcej, przed świętami i w okresie świątecznym tysiące mieszkańców Podkarpacia wracać będzie z Wysp do domu, a tuż po nich wyjeżdżać do Wielkiej Brytanii i Irlandii. Samoloty będą na 100% pełne, a ceny biletów zaczynają się od 1 000 złotych. Będzie to więc czas, w którym Ryanair z pewnością odbije sobie dwumiesięczną przerwę z naddatkiem, a pieniędzy na paliwo i opłaty z kieszeni wyciągać nie musiał. Czysty biznes.

Co by nie mówić, od wtorku, 4 listopada Rzeszów pozostał tylko z lotami do Warszawy. Ale i w tej kwestii planowane są zmiany. Niedawno LOT poinformował o zamiarze reorganizacji połączeń regionalnych. Ich celem jest zwiększenie liczby lotów do regionalnych portów adekwatnie do zapotrzebowania. A zapotrzebowanie na loty z Rzeszowa do stolicy jest wedle analityków LOT-u spore. Port znalazł się na liście miast, do których samoloty LOT-u prawdopodobnie będą latać nawet 8 razy dziennie! Czekamy na realizację obietnicy.

Pozostaje mieć nadzieję, że czas fatum wiszącego nad rzeszowskim portem wreszcie się skończył. Po jesiennej przerwie czekamy na wznowienie lotów LOT-u i Ryanair'a. Czekamy też na nowych przewoźników, którzy od wiosny uwzględnią Rzeszów w swoich rozkładach, a także na czartery, które powoli pojawiają się w grafikach biur podróży. Czekamy też na premierę nowej odsłony serwisu www.lotyzpolski.pl, który już niebawem zaskoczy nowościami, wyglądem i funkcjonalnością! Będzie to portal lotniczy z prawdziwego zdarzenia! Miejmy nadzieję, że będzie to czas, od którego dla Jasionki zaświeci światło! Tego życzymy!

Autor: Szymon Taranda

Inne wiadomosci z lotniska Rzeszów Airport
Komentarze
Dodaj do
Skomentuj wiadomość:
3.staranda/ 2008-12-22 10:05:48
Z cenami jest o tyle problem, że te ustalają linie bardzo elastycznie i na każdy lot są one inne. Niemniej w przygotowywanym nowym portalu www.lotyzpolski.pl, będą linki prowadzące do panelów biletowych przewoźników.
2.redzia3/ 2008-12-18 14:24:54
a moze by tak podac ceny biletow tych lotow
1.staranda/ 2008-11-05 08:42:56
Ostatnio w rozmowie z mediami, dyrektor podrzeszowskiej Jasionki powiedział, że od wiosny "na 100% będzie przynajmniej dwóch nowych przewoźników". Jednego znamy... to Lufthansa i prawdopodobnie Monachium. Ewentualnie Frankfurt. A drugi? Wizzair?

Wyszukiwanie lotów
  • Nowe zdjecia
  • Najpopularniejsze

Ostatnio dodane filmy