wyszukaj
RYANAIR rozpoczął loty do Liverpoolu i East Midlands
2009-10-20 08:59:59; / Tagi: , Ryanair, Rzeszów, Liverpool, East Midlands
Foto: Szymon Taranda


Jesień 2009 dla mieszkańców Podkarpacia rozpoczyna się bardzo szczęśliwie. RYANAIR rozpoczyna latać na dwóch kolejnych trasach z Rzeszowa - do Liverpoolu i East Midlands.

East Midlands to jeden z dziewięciu regionów Anglii, ze stolicą w Nottingham. Lotnisko, na które będą realizowane połączenia z Rzeszowa mieści się w miejscowości Castle Donington. Obsługuje ono cały region, a w szczególności miasta Nottingham, Leicester i Derby. Nowe połączenie realizowane jest dwa razy w tygodniu, we wtorki oraz piątki. Pierwszy lot odbył się 3 listopada 2009 roku. Boeing 737-800AS odleciał z brytyjskiego lotniska o 14:40, by w Rzeszowie pojawić się o godzinie 18:25. O 18:50 poleciał w rejs powrotny, a pasażerów dostarczył na godzinę 20:40. Nowe połączenie pomiędzy Rzeszowem a East Midlands jest już ujęte w rozkładzie lotów lotniska Rzeszów Jasionka.

Nowe połączenie do Liverpoolu zaś ruszyło 27 października 2009 roku. Tuż po godzinie 20:10 przyleciał pierwszy Boeing 737-800AS z Liverpoolu z kompletem pasażeów. Rejsy będą realizowane dwa razy w tygodniu, we wtorki i w soboty. Dokładne godziny startów i lądowań ujęte zostały w rozkładzie lotów z portu lotniczego Rzeszów - Jasionka.

- Regularna linia Rzeszów-Liverpool jest ogromnym sukcesem nowo utworzonej spółki lotniskowej Port Lotniczy „Rzeszów-Jasionka", której podstawowym priorytetem jest zwiększanie liczby miejsc docelowych dostępnych bezpośrednio z naszego lotniska - podkreśla prezes zarządu spółki Port Lotniczy „Rzeszów-Jasionka" sp. z o.o. Stanisław Nowak. - Mamy przyjemność ogłosić nasze nowe połączenie z Rzeszowa do Liverpoolu. Liverpool, Europejska Stolica Kultury w roku 2008, ma nam sporo do zaoferowania, od cudownych zakupów, po niepowtarzalną architekturę oraz wyśmienite restauracje - powiedział Tamas Laszlo, przedstawiciel Ryanair do spraw Sprzedaży i Marketingu.

I faktycznie, Liverpool to miasto niezwykłe. Położone jest na zachodnim wybrzerzu północnej Anglii. Mieszka w nim jakieś 500 000 ludzi. Z Liverpoolem chyba każdemu kojarzy się zespół The Beatles. To własnie tutaj zespół powstawał, rozwijał się i dawał swoje pierwsze koncerty. Liverpool znany jest też kibicom piłki nożnej, a zwłaszcza fanom Liverpool F.C. ("The Reds") i Everton F.C. ("The Toffees"). Jest to też ważny ośrodek akademicki. W samym środku miasta położony jest prestiżowy University of Liverpool, założony w 1881 roku. W dużej części dzięki niemu Liverpool słynie z różnorodności kulturowej i bogatego nocnego życia dziesiątek tysięcy studentów.

Cieszy fakt, że właśnie takie miejsca otwierają swoje podwoje dla mieszkańców Podkarpacia. Życzymy udanych podróży!

Autor: Szymon Taranda

Inne wiadomosci z lotniska Rzeszów Airport
Komentarze
Dodaj do
Skomentuj wiadomość:

Wyszukiwanie lotów
  • Nowe zdjecia
  • Najpopularniejsze

Ostatnio dodane filmy