wyszukaj
Rekordowy styczeń w Rzeszowie
2014-02-06 14:37:20; / Tagi: , rekord, statystyki, rzeszów
Foto: Piotr Wrotny


W styczniu 2014 roku w Porcie Lotniczym „Rzeszów-Jasionka” odprawionych zostało ponad 37 000 podróżnych. Jest to absolutny rekord w historii lotniska, nigdy bowiem w Jasionce w styczniu (który nie należy do „najmocniejszych” miesięcy w statystykach ruchu pasażerskiego) nie osiągnięto takiego wyniku.

Jest tojednocześnie ponad 13-procentowy skok w statystyce w relacji miesiąc do miesiąca, bowiem w styczniu 2013 roku rzeszowskie lotnisko obsłużyło nieco ponad 32 500 podróżnych. Jak pokazują więc statystyki, początek roku w Jasionce wygląda obiecująco. Wyzwanie stanowić będzie sezon letni, w którym – co raczej już przesądzone – zabraknie połączeń Ryanaira do Girony, Birmingham, Glasgow oraz Trapani.

Jak wyjaśniają przedstawiciele przewoźnika, taka sytuacja ma charakter przejściowy i związana jest z brakiem wystarczającej liczby samolotów (Ryanair jest obecnie w trakcie wymiany części swej floty na nowe Boeingi 737-800). Jest zatem spora szansa, że latem przyszłego roku połączenia sezonowe, szczególnie do Włoch i Hiszpanii (cieszące się wysoką, ok. 80-procentową frekwencją) powrócą do rozkładu lotów w Rzeszowie.

Z lotniska w Jasionce można obecnie dotrzeć do: Frankfurtu, Warszawy, Manchesteru, Paryża, Rzymu, Londynu (lotniska w Stansted i Luton), Bristolu, Birmingham-do końca marca 2014, East Midlands, Dublina, oraz Oslo. Połączenia obsługują: PLL LOT, Lufthansa, Ryanair oraz Eurolot. Tegoroczne kierunki czarterowe to Bułgaria, Egipt, Grecja, Hiszpania, Tunezja i Turcja. Nowościami są: Majorka, Teneryfa, Kos, Marsa-Alam oraz Djerba. O wakacje z wylotem z Rzeszowa warto zapytać swoje najbliższe biuro podróży.

Inne wiadomosci z lotniska Rzeszów Airport
Komentarze
Dodaj do
Skomentuj wiadomość:

Wyszukiwanie lotów
  • Nowe zdjecia
  • Najpopularniejsze

Ostatnio dodane filmy