wyszukaj
Rekordowy lipiec w Jasionce – najwięcej pasażerów w historii lotniska!
2013-08-05 14:07:53; / Tagi: , statystyki, rekord w Jasionce
Foto: Szymon Taranda

 
W lipcu 2013 roku w Porcie Lotniczym „Rzeszów-Jasionka” odprawionych zostało ponad 69 tys. podróżnych w porównaniu z 66 tysiącami w analogicznym okresie zeszłego roku. Jest to absolutny rekord w historii lotniska, nigdy bowiem w Jasionce nie osiągnięto takiego wyniku w ciągu jednego miesiąca. Jest to jednocześnie czteroprocentowy skok w statystyce w relacji miesiąc do miesiąca, natomiast licząc od początku roku statystyka Jasionki pokazuje, że maleją spadki w ruchu pasażerskim, notowane od początku roku – obecny wynik to minus 2,4 proc. w porównaniu analogicznym okresem roku 2012, w którym podrzeszowski port obsłużył rekordowe 565 tys. pasażerów.

– Powoli niwelujemy straty z początku bieżącego roku, kiedy przez fatalne warunki pogodowe na przełomie marca i kwietnia „straciliśmy” ok. 10 tysięcy pasażerów z powodu odwołanych i przekierowanych rejsów – ocenia Stanisław Nowak, prezes Portu Lotniczego „Rzeszów-Jasionka”. Podkreśla jednocześnie, że wedle prognoz już końcem sierpnia podrzeszowskie lotnisko wyjdzie „na plus”. – Lipiec i sierpień to najlepsze miesiące dla ruchu pasażerskiego, bowiem prócz regularnych połączeń funkcjonuje wzmożony ruch czarterowy, tak więc nasz wynik powinien przybrać już dodatnie wartości na koniec tego miesiąca – oznajmił prezes lotniska.

Wyniki Jasionki nie powinny także zmaleć w dalszych miesiącach br., bowiem już od 3 września pojawią się nowe połączenia do Rzymu i Paryża obsługiwane dwa razy w tygodniu przez Eurolot, a także nowe poranne i wieczorne połączenia z Frankfurtem, które od 12 września zaoferuje Lufthansa. – Dzięki tym nowym propozycjom mamy przekonanie, że rok zakończymy wynikiem dodatnim i ubiegłoroczny rekord zostanie poprawiony – nie kryje optymizmu prezes Stanisław Nowak. 

Z lotniska w Jasionce można obecnie dotrzeć do: Frankfurtu, Warszawy, Manchesteru, Paryża (od 3 września), Rzymu (od 3 września) Barcelony-Girony, Londynu (lotniska w Stansted i Luton), Bristolu, Birmingham, Glasgow, East Midlands, Dublina, Oslo oraz Trapani. Połączenia obsługują: PLL LOT, Lufthansa, Ryanair oraz Eurolot.

 

Inne wiadomosci z lotniska Rzeszów Airport
Komentarze
Dodaj do
Skomentuj wiadomość:

Wyszukiwanie lotów
  • Nowe zdjecia
  • Najpopularniejsze

Ostatnio dodane filmy