wyszukaj
Rekordowy lipiec w Jasionce
2010-08-11 11:29:56; / Tagi: , rzeszow, rzeszów, jasionka
Foto: rzeszowairport.pl


W lipcu 2010 roku padł w Jasionce rekord w liczbie obsłużonych pasażerów. Rzeszowskie lotnisko obsłużyło bowiem w tym czasie 56.652 osoby. W porównaniu z lipcem ubiegłego roku stanowi to wzrost o 26 procent, co sytuuje podrzeszowski port lotniczy w czołówce najszybciej rozwijających się polskich lotnisk.


Również wzrost liczby pasażerów liczony w skali rok do roku przedstawia się więcej niż satysfakcjonująco: na koniec lipca ub. r. Jasionka obsłużyła niemal 214 tys. osób, podczas gdy w analogicznym okresie 2010 roku było ich już ponad 257 tys. - Oznacza to wzrost ruchu pasażerskiego o ponad 20 proc., z czego oczywiście bardzo się cieszymy – powiedział Stanisław Nowak, prezes zarządu spółki lotniskowej.

Port lotniczy „Rzeszów-Jasionka” był w ub. roku liderem wśród polskich lotnisk pod względem wzrostu liczby pasażerów. Osiągnął 18,5-procentowy wzrost, co stanowi duże osiągnięcie biorąc pod uwagę fakt, iż rok 2009 był okresem kryzysu w transporcie lotniczym, a większość polskich portów notowała ujemne wskaźniki wzrostowe. Rzeszowskie lotnisko obsługuje obecnie następujące połączenia krajowe i międzynarodowe: Londyn (Luton i Stansted), Nowy Jork (JFK i Newark – od czerwca do września), Frankfurt, Dublin, Birmingham, Bristol, Liverpool, East Midlands oraz Warszawa i Gdańsk (od czerwca do sierpnia). Trasy obsługiwane są przez Ryanair, LOT, Lufthansę oraz Jet Air.

Inne wiadomosci z lotniska Rzeszów Airport
Komentarze
Dodaj do
Skomentuj wiadomość:

Wyszukiwanie lotów
  • Nowe zdjecia
  • Najpopularniejsze

Ostatnio dodane filmy