wyszukaj
Rok 2010 rekordowy w Rzeszowie!
2011-01-11 13:33:23; / Tagi: , Rzeszów Jasionka
Foto: rzeszowairport.pl

 

454 221 pasażerów - tylu podróżnych odprawiono w minionym roku w Porcie Lotniczym Rzeszów Jasionka. To prawie 19-procentowy wzrost do poprzedniego roku, kiedy to w Jasionce zagościło 383 000 podróżnych.

- Jest to wynik, który niezwykle nas cieszy, bo pokazuje jak dużą dynamikę wzrostu ma nasz rynek pasażerski - podkreśla Stanisław Nowak, prezes spółki lotniskowej. Dodaje, że w ciągu minionych dwóch lat (od 1,5 roku Spółka zarządza Portem Lotniczym) ruch pasażerski w Jasionce zwiększył się o ponad 40 procent, co tylko świadczy o tendencji wzrostowej pomimo nie najlepszej sytuacji na rynku przewoźników lotniczych.

 

Spółka lotniskowa zarządza Portem Lotniczym „Rzeszów-Jasionka" od lipca 2009 roku. W tym czasie, oprócz pracy nad rozwojem ruchu lotniczego, rozpoczęły się także najważniejsze i najbardziej wyczekiwane inwestycje lotniskowe. Należą do nich budowa nowego terminala pasażerskiego wraz z infrastrukturą oraz budowa nowej płyty postojowej dla samolotów wraz z płytą do odladzania. Wraz z innymi inwestycjami realizowanymi przez władze Portu (m.in. zakupy sprzętu lotniskowego, rozbudowa strażnicy LSP, rozbudowa infrastruktury Portu), szacunkowa wartość projektów to około 300 milionów złotych, co sprawia, że lotnisko w Jasionce to od wielu miesięcy potężny plac budowy.

 

Rzeszowskie lotnisko obsługuje obecnie następujące połączenia krajowe i międzynarodowe: Londyn (Luton i Stansted), Nowy Jork (JFK i Newark - od czerwca do września), Barcelona (Girona), Frankfurt, Dublin, Birmingham, Bristol, Liverpool, East Midlands oraz Warszawa i Gdańsk (od czerwca do sierpnia). Trasy obsługiwane są przez Ryanair, LOT, Lufthansę oraz Jet Air.

Inne wiadomosci z lotniska Rzeszów Airport
Komentarze
Dodaj do
Skomentuj wiadomość:

Wyszukiwanie lotów
  • Nowe zdjecia
  • Najpopularniejsze

Ostatnio dodane filmy