wyszukaj
Rusza budowa płyty postojowej w Rzeszowie
2010-04-19 12:23:24; / Tagi: , płyta postojowa, Rzeszów Jasionka
Foto: rzeszowairport.pl


Spółka zarządzająca Portem Lotniczym Rzeszów Jasionka podpisała umowę, dzięki której na tutejszym lotnisku powstanie nowa płyta postojowa. Jej budowa ruszyła 17 maja 2010 roku i potrwa rok.

Nowa inwestycja umożliwi jednoczesne przyjęcie lub postój około dwudziestu samolotów. Ta, która istnieje obecnie może pomieścić jedynie osiem. Znacznie zwiększy się więc przepustowość rzeszowskiego lotniska, a co za tym idzie zainteresowanie linii lotniczych. Tuż obok nowej płyty powstanie także płyta do odladzania samolotów, która będzie też pełnić rolę płyty rezerwowej.

Budowa nowej płyty postojowej jest pierwszą inwestycją, która ma doprowadzić do zwiększenia ruchu lotniczego w Rzeszowie. Niebawem rozpocznie się też budowa Ośrodka Kontroli Ruchu Lotniczego. Ważną inwestycją będzie też budowa równoległej do pasa startowego drogi kołowania, co uprości ruch samolotów na lotnisku. Najważniejszą z planowanych inwestycji jest budowa nowego terminala pasażerskiego. Wszystkie budowy powinny zakończyć się w połowie roku 2012.

Przetarg na budowę płyty postojowej wygrała firma Skanska. Zobowiązała się ona do wybudowania płyty w 12 miesięcy. Prace ruszą prawdopodobnie w połowie maja 2010 roku. Koszt inwestycji wyniesie 35 mln zł.

Autor: Szymon Taranda

Inne wiadomosci z lotniska Rzeszów Airport
Komentarze
Dodaj do
Skomentuj wiadomość:

Wyszukiwanie lotów
  • Nowe zdjecia
  • Najpopularniejsze

Ostatnio dodane filmy