wyszukaj
Rusza połączenie Rzeszów - East Midlands
2009-08-20 09:25:13; / Tagi: , Ryanair, East Midlands, Rzeszów
Foto: Szymon Taranda


Jesień 2009 roku jest bardzo szczęśliwa dla rzeszowskiego portu lotniczego. Niedawno informowaliśmy, że irlandzka linia niskokosztowa, RYANAIR, uruchamia połączenie z Liverpoolem. Teraz ponownie mamy dla mieszkańców Podkarpacia miłą wiadomość. Rusza połączenie z brytyjskim East Midlands.

East Midlands to jeden z dziewięciu regionów Anglii, ze stolicą w Nottingham. Lotnisko, na które będą realizowane połączenia z Rzeszowa mieści się w miejscowości Castle Donington. Obsługuje ono cały region, a w szczególności miasta Nottingham, Leicester i Derby.


Nowe połączenie będzie realizowane dwa razy w tygodniu, we wtorki oraz piątki. Pierwszy lot odbędzie się 3 listopada 2009 roku. Boeing 737-800AS odleci z brytyjskiego lotniska o 14:40, by w Rzeszowie pojawić się o godzinie 18:25. O 18:50 poleci w rejs powrotny, a pasażerów dostarczy na godzinę 20:40. Nowe połączenie pomiędzy Rzeszowem a East Midlands jest już ujęte w rozkładzie lotów lotniska Rzeszów Jasionka.

Połączenie z East Midlands jest siódmą propozycją linii Ryanair. Pozostałych sześć połączeń realizowanych jest pomiędzy Rzeszowem a lotniskami: Londyn-Stansted, Lotnym-Luton, Birmingham, Bristol, Liverpool oraz Dublin. Z Rzeszowa swoje połączenia oferuje także PLL LOT: do Warszawy i Nowego Jorku oraz Lufthansa: do Frankfurtu. Ze środowisk okołolotniskowych wiemy też, że na East Midlands nowe połączenia w najbliższym czasie się nie kończą. Wkrótce będziemy o nich informować.

Autor: Szymon Taranda

Inne wiadomosci z lotniska Rzeszów Airport
Komentarze
Dodaj do
Skomentuj wiadomość:

Wyszukiwanie lotów
  • Nowe zdjecia
  • Najpopularniejsze

Ostatnio dodane filmy