wyszukaj
Ruszyła rozbudowa terminala w Rzeszowie
2008-11-14 11:11:31; / Tagi: ,
Foto: flickr.com

Na rzeszowskim lotnisku, wydawałoby się, nic się nie dzieje. Trzy rejsy dziennie do Warszawy są niczym nie tylko w porównaniu z planami czy ambicjami pasażerów, ale nawet w porównaniu z tym, co przez ostatnie miesiące działo się w Jasionce. Międzynarodowy Port Lotniczy pozostał takim już tylko z nazwy. Do 16 grudnia 2008 roku na pasie rzeszowskiego pasa nie pojawi się żaden rejsowy samolot z zagranicy. Ale władze portu nie zapadły z tego powodu w jesienno-zimowy sen. Działają. I to jak...

Plany są ambitne. Choć nie udało się póki co wywalczyć nowego terminala, władze rzeszowskiego lotniską robią, co mogą, by dostosować obecny terminal do potrzeb pasażerów. Do czerwca 2009 roku lotniskowa infrastruktura zmieni się nie do poznania. Najważniejszą inwestycją będzie powiększenie hali odlotów. Od czerwca nie będziemy musieli cisnąć się w małej sali. Przybędzie też stanowisk odprawy pasażerów i bagażu oraz stanowisk kontroli bezpieczeństwa. Według zapewnień pomysłodawców inwestycji w Jasionce będzie można jednocześnie obsłużyć 3 samoloty wielkości Boeingów 737 czy Airbusów A320. Podniesie się nie tylko wydajność terminala, ale też  wygoda odlatujących i przylatujących pasażerów. Ale na tym nie koniec inwestycji.

Pomiędzy halami odlotów i przylotów pojawi się dach. Jeszcze w 2008 roku terminal wyposażony zostanie w elektroniczny system informacji wizualnej. Oznacza to, że nie będziemy musieli, jak do tej pory, wsłuchiwać się w głos spikera informującego o startach, lądowaniach, procedurach itp. Wszystkie te informacje pojawią się w wersji wizualnej na nowoczesnych monitorach rozlokowanych w różnych miejscach hali. Pasażerowie niepełnosprawni wreszcie doczekają się systemu powiadamiania obsługi o swoich potrzebach. Na lotniskach w Europie czy USA takie systemy są standartem. Gdy tylko niepełnosprawny pojawia się w terminalu od razu podbiega do niego ktoś z obsługi i towarzyszy mu aż do zajęcia miejsca w samolocie. Cieszy fakt, że taki system wreszcie zadziała w Rzeszowie.

Nowości na lotnisku będzie więcej: nowe pomiaszczenia będzie mieć straż pożarna, powstaną też nowe magazyny paliw, przybędzie też sporo technicznych nowinek. Ale dla nas, pasażerów, najważniejsze jest to, że dzięki rozbudowie, która pochłonie 70 milionów złotych, w Jasionce pojawią się samoloty nowych linii lotniczych, siatka połączeń zawierać będzie więcej destynacji, a sama odprawa będzie wygodna i szybka. Takie są plany. Sprawdzimy, jak wyglądać będzie rzeczywistość!

Autor: Szymon Taranda

Inne wiadomosci z lotniska Rzeszów Airport
Komentarze
Dodaj do
Skomentuj wiadomość:
1.staranda/ 2008-11-14 13:50:07
Szkoda, że odwleka się sprawa budowy nowego terminala, ale chyba lepiej, żeby ten rozbudowali i dzięki temu ściągnęli nowe linie niż żeby się nic nie działo. A swoją drogą niech ruszą wreszcie te procedury w sprawie nowego terminala.

Wyszukiwanie lotów
  • Nowe zdjecia
  • Najpopularniejsze

Ostatnio dodane filmy