wyszukaj
Tłumy na Dniu Otwartym Portu Lotniczego Rzeszów Jasionka
2014-05-05 07:32:05; / Tagi: , dzień otwarty, rzeszów jasionka
Foto: Szymon Taranda

Prawdziwe oblężenie zwiedzających przeżył 1 maja 2014 roku Port Lotniczy Rzeszów Jasionka. W dziesiątą rocznicę przystąpienia Polski do Unii Europejskiej władze rzeszowskiego lotniska umożliwiły chętnym zwiedzenie miejsc na co dzień niedostępnych dla podróżnych.                                                                                                                                                                                                                                                                                                                         W ramach Dnia Otwartego na lotnisku zorganizowane zostały liczne atrakcje. Przy budynku terminala pasażerskiego można było obejrzeć wystawę pojazdów, sprzętów i urządzeń, które na co dzień służą do pracy służbom lotniskowym. Były to m.in. wóz bojowy Lotniskowej Służby Ratowniczo – Gaśniczej oraz robot pirotechniczny.
                                                                                                                                                                                                                                                                      Jedną z atrakcji, szczególnie dla osób, które nie miały okazji podróżowania samolotem, była możliwość wzięcia udziału w wycieczkach po lotnisku. Były to dwa różne programy: PŁYTA POSTOJOWA z wejściem do strefy zastrzeżonej oraz NOWY TERMINAL PASAŻERSKI z wejściem na GATE-y. W trakcie wycieczek można było zadawać pytania zarówno pracownikom lotniska, jak i funkcjonariuszom Służby Celnej, Straży Granicznej, Policji oraz Straży Ochrony Lotniska. Odbył się również pokaz patrolu z psem Służby Celnej, wyszkolonym do wykrywania narkotyków, a także pokazowe zatrzymanie pasażera podczas kontroli. Dodatkowo w budynku Terminala funkcjonariusze Służby Celnej zaprezentowali gatunki roślin i zwierząt, które objęte są zakazem przewożenia drogą lotniczą.
                                                                                                                                                                                                                                                                      Dla najmłodszych przygotowane zostało MIASTECZKO ZABAWY z dmuchanymi zamkami i zjeżdżalniami oraz opieką ze strony animatorów gier i zabaw. Była także możliwość skoku na Eurobungee. Każdy zwiedzający mógł też skosztować grillowych pyszności.

Inne wiadomosci z lotniska Rzeszów Airport
Komentarze
Dodaj do
Skomentuj wiadomość:

Wyszukiwanie lotów
  • Nowe zdjecia
  • Najpopularniejsze

Ostatnio dodane filmy