wyszukaj
Więcej lotów do Frankfurtu
2009-09-21 08:37:12; / Tagi: , Lufthansa, Frankfurt, Rzeszów
Foto: Szymon Taranda


Od wejścia w życie wiosennego rozkładu lotów (28 marca 2010) rzeszowskiemu lotnisku przybędzie połączeń do Frankfurtu. Niemiecka Lufthansa, która połączenie obsługuje zapowiedziała, że liczba rejsów wzrośnie z pięciu do siedmiu. Maszyny z Frankfurtu będę lądować w Rzeszowie także w soboty i niedziele.

Samolot CRJ 700 może zabrać na pokład do 70 pasażerów. Na lotnisku w Rzeszowie będzie się pojawiał siedem razy w tygodniu - od poniedziałku do niedzieli. Lot pomiędzy Rzeszowem o Frankfurtem trwa ok. 1h i 50 min.

Niedawne otwarcie połączenia do niemieckiego Frankfurtu, a teraz zwiększenie rejsów na tej trasie jest doskonałą wiadomością dla mieszkańców Podkarpacia, nie tylko z uwagi na rozszerzenie siatki połączeń z rzeszowskiego portu lotniczego. Międzynarodowe lotnisko Frankfurt - International (FRA), na które będą latać maszyny z Rzeszowa, jest z prawdziwego zdarzenia hubem lotniczym. Oznacza to, że pełni ono rolę portu przesiadkowego z pełną ofertą przelotów w wielu kierunkach i infrastrukturą dostosowaną do obsługi ruchu przesiadkowego. Lotnisko we Frankfurcie jest trzecim pod względem ilości obsługiwanych pasażerów, drugim pod względem ilości operacji lotniczych i drugim pod względem ilości przeładowanych towarów portem lotniczym w Europie. Port rocznie obsługuje blisko 60 mln pasażerów. Można z niego udać się do 304 miast w 106 krajach. Zatem w praktyce przed pasażerami, którzy będą korzystać z nowego połączenia, otworem tak naprawdę stoi cały świat.

Autor: Szymon Taranda

Inne wiadomosci z lotniska Rzeszów Airport
Komentarze
Dodaj do
Skomentuj wiadomość:
1.Ryba/ 2009-09-21 12:41:39
Super. Tylko, żeby bilety były tańsze :P

Wyszukiwanie lotów
  • Nowe zdjecia
  • Najpopularniejsze

Ostatnio dodane filmy