wyszukaj
Wiosną startuje połączenie Rzeszów - Frankfurt
2009-02-08 21:09:16; / Tagi: , Lufthansa, nowe połączenia, Frankfurt
Foto: Jacek Grześkowiak

 

Już jesienią pisaliśmy o nieoficjalnych informacjach, wskazujących na to, że niemiecka Lufthansa interesuje się lotami z i do Rzeszowa. Teraz informacje te możemy potwierdzić. 27 kwietnia 2009 startuje połączenie Rzeszów - Frankfurt!

Komunikat Lufthansy o otwarciu nowego połączenia pojawił się w drugim tygodniu lutego. Tak jak pisaliśmy jesienią, będzie ono obsługiwane przez samoloty Bombardier Canadair Regional Jet CRJ-700. To maszyny, które mogą zabrać na pokład do 70-ciu pasażerów. Z jaką częstotliwością będzie realizowane połączenie do Frankfurtu? 5 razy w tygodniu. Od poniedziałku do piątku. Znamy już dokładne pory przylotów i odlotów.  W rozkładzie lotów w naszym serwisie już je ujęto. Zapraszamy więc do zapoznania się z nimi. Czas lotu to ok. 1h i 50 min.

Otwarcie połączenia do niemieckiego Frankfurtu jest doskonałą wiadomością dla mieszkańców Podkarpacia, nie tylko z uwagi na rozszerzenie siatki połączeń z rzeszowskiego portu lotniczego. Międzynarodowe lotnisko Frankfurt - International (FRA), na które będą latać maszyny z Rzeszowa, jest z prawdziwego zdarzenia hubem lotniczym. Oznacza to, że pełni ono rolę portu przesiadkowego z pełną ofertą przelotów w wielu kierunkach i infrastrukturą dostosowaną do obsługi ruchu przesiadkowego. Lotnisko we Frankfurcie jest trzecim pod względem ilości obsługiwanych pasażerów, drugim pod względem ilości operacji lotniczych i drugim pod względem ilości przeładowanych towarów portem lotniczym w Europie. Port rocznie obsługuje blisko 60 mln pasażerów. Można z niego udać się do 304 miast w 106 krajach. Zatem w praktyce przed pasażerami, którzy będą korzystać z nowego połączenia, otworem tak naprawdę stoi cały świat.

Lufthansa jest trzecim przewoźnikiem, który zdecydował się na latanie z Rzeszowa. Aktualnie ze stolicy Podkarpacia można polecieć Polskimi Liniami Lotniczymi LOT do Warszawy (od czerwca 2009 roku także do Nowego Jorku) oraz irlandzką linią niskokosztową RYANAIR do Londynu Stansted, Londynu Luton, Bristolu, Birmingham i Dublina.

Redakcja serwisu LotyzPolski.pl przyłącza się do wszystkich, którzy cieszą się z nowego połączenia i życzy udanych lotów.

Autor: Szymon Taranda

Inne wiadomosci z lotniska Rzeszów Airport
Komentarze
Dodaj do
Skomentuj wiadomość:

Wyszukiwanie lotów
  • Nowe zdjecia
  • Najpopularniejsze

Ostatnio dodane filmy