wyszukaj
Wyniki Jasionki za I półrocze: niemal 10 procent w górę
2014-07-08 14:34:35; / Tagi: , Rzeszów Jasionka, statystyki
Foto: Szymon Taranda

W czerwcu 2014 roku w Porcie Lotniczym „Rzeszów-Jasionka” odprawionych zostało ponad 59 300 podróżnych, co oznacza 3-procentowy skok w statystyce w relacji miesiąc do miesiąca, bowiem w analogicznym okresie ub. roku rzeszowskie lotnisko obsłużyło 57 600 pasażerów.

Z danych podsumowujących pierwsze półrocze 2014 roku w Jasionce wynika także, że wzrost liczby obsłużonych podróżnych w stosunku do roku 2013 wynosi obecnie ponad 9,5 proc. Przypomnijmy, że ub. rok zakończył się w rzeszowskim porcie rekordem w postaci ponad 590 tys. odprawionych pasażerów.

- Aktualne dane wyglądają zachęcająco i pozwalają z optymizmem patrzeć w przyszłość – komentuje Stanisław Nowak, prezes Portu Lotniczego „Rzeszów-Jasionka”. Podkreśla, że dobrym prognostykiem na kolejne miesiące jest zauważalny wzrost ruchu czarterowego. – W tym segmencie mamy na lato dwa nowe kierunki, grecką wyspę Kos oraz tunezyjską Djerbę – dodaje szef podrzeszowskiego lotniska. Jak zaznaczył prezes Nowak, nie są to jeszcze wszystkie nowości, jakie w tym roku ogłosi Jasionka. – Proszę o jeszcze trochę cierpliwości – uśmiecha się tajemniczo.

Z lotniska w Jasionce można obecnie dotrzeć do: Frankfurtu (2 razy dziennie w dni powszednie), Warszawy (4 rejsy dziennie), Londynu (10 połączeń tygodniowo na lotniska w Stansted i Luton), a także do: Manchesteru, Paryża, Rzymu, Bristolu, East Midlands, Dublina, oraz Oslo. Połączenia obsługują: PLL LOT, Lufthansa, Ryanair oraz Eurolot. Tegoroczne kierunki czarterowe to Bułgaria, Egipt, Grecja, Hiszpania, Tunezja i Turcja. Nowościami sezonu są Kos oraz Djerba. O wakacje z wylotem z Rzeszowa warto zapytać swoje najbliższe biuro podróży.

Inne wiadomosci z lotniska Rzeszów Airport
Komentarze
Dodaj do
Skomentuj wiadomość:

Wyszukiwanie lotów
  • Nowe zdjecia
  • Najpopularniejsze

Ostatnio dodane filmy