wyszukaj
Kolejny miesiąc wzrostów w Porcie Lotniczym „Rzeszów-Jasionka”
2012-04-16 09:37:18; / Tagi: , wzrosty
Foto: Szymon Taranda


Rzeszowskie lotnisko w dalszym ciągu odnotowuje wzrost liczby pasażerów. Jak wynika z marcowych statystyk, ruch w Jasionce wzrósł o 17 proc. w stosunku do analogicznego okresu ubiegłego roku.

W porównaniu miesięcznym w marcu odprawionych zostało 41 tys. podróżnych, podczas gdy w ub. roku było to niespełna 35 tys. Wzrosła też liczba wykonanych w marcu operacji lotniczych – z 918 w ub. roku do 1151 w roku bieżącym. Tendencja wzrostowa w ruchu pasażerskim od początku roku sytuuje się natomiast na poziomie 28,5 proc. – w pierwszym kwartale br. w Jasionce odprawiono 109 tys. pasażerów, a w analogicznym okresie roku poprzedniego 82 tysiące.

Już niebawem, 17 kwietnia, Port Lotniczy „Rzeszów-Jasionka” czeka ważne wydarzenie: otwarcie nowego terminala pasażerskiego. Wtedy to odbędą się oficjalne uroczystości z udziałem władz krajowych, samorządowych, a także przedstawicieli linii lotniczych, touroperatorów oraz najważniejszych firm współpracujących z lotniskiem. Natomiast 20 i 21 kwietnia odbędą się dwie imprezy masowe: w piątek, 20 kwietnia, wraz z marszałkiem województwa i prezydentem Rzeszowa, lotnisko zaprosi wszystkich chętnych na koncert Golec uOrkiestra na rzeszowskim Rynku, a w sobotę 21 kwietnia – do Jasionki na Dzień Otwarty na nowym terminalu z licznymi atrakcjami i niespodziankami.

Inne wiadomosci z lotniska Rzeszów Airport
Komentarze
Dodaj do
Skomentuj wiadomość:

Wyszukiwanie lotów
  • Nowe zdjecia
  • Najpopularniejsze

Ostatnio dodane filmy