wyszukaj
Rusza połączenie Rzeszów - Liverpool
2009-07-30 09:13:08; / Tagi: , Ryanair, Liverpool, Rzeszów, Jasionka
Foto: Szymon Taranda


Ryanair, irlandzka niskokosztowa linia lotnicza, otwiera kolejne połączenia z portu lotniczego Rzeszów - Jasionka. Od jesieni 2009 roku będzie można polecieć do Liverpoolu!


Nowe połączenie rusza 27 października 2009 roku. Obsługiwać je będą samoloty Boeing 737-800AS, które mogą zabrać na pokład 189 osób. Rejsy będą realizowane dwa razy w tygodniu, we wtorki i w soboty. Pasażerowie lubiący podróżować wieczorem, będą wybierać połączenia wtorkowe, tym zaś, którzy lubią latać w dzień przypadnie do gustu połączenie sobotnie. Dokładne godziny startów i lądowań ujęte zostały w rozkładzie lotów z portu lotniczego Rzeszów - Jasionka.

- Regularna linia Rzeszów-Liverpool jest ogromnym sukcesem nowo utworzonej spółki lotniskowej Port Lotniczy „Rzeszów-Jasionka", której podstawowym priorytetem jest zwiększanie liczby miejsc docelowych dostępnych bezpośrednio z naszego lotniska - podkreśla prezes zarządu spółki Port Lotniczy „Rzeszów-Jasionka" sp. z o.o. Stanisław Nowak. - Mamy przyjemność ogłosić nasze nowe połączenie z Rzeszowa do Liverpoolu. Liverpool, Europejska Stolica Kultury w roku 2008, ma nam sporo do zaoferowania, od cudownych zakupów, po niepowtarzalną architekturę oraz wyśmienite restauracje - powiedział Tamas Laszlo, przedstawiciel Ryanair do spraw Sprzedaży i Marketingu.

I faktycznie, Liverpool to miasto niezwykłe. Położone jest na zachodnim wybrzerzu północnej Anglii. Mieszka w nim jakieś 500 000 ludzi. Z Liverpoolem chyba każdemu kojarzy się zespół The Beatles. To własnie tutaj zespół powstawał, rozwijał się i dawał swoje pierwsze koncerty. Liverpool znany jest też kibicom piłki nożnej, a zwłaszcza fanom Liverpool F.C. ("The Reds") i Everton F.C. ("The Toffees"). Jest to też ważny ośrodek akademicki. W samym środku miasta położony jest prestiżowy University of Liverpool, założony w 1881 roku. W dużej części dzięki niemu Liverpool słynie z różnorodności kulturowej i bogatego nocnego życia dziesiątek tysięcy studentów.

Cieszy fakt, że właśnie takie miejsce otwiera swoje podwoje dla mieszkańców Podkarpacia. Życzymy udanych podróży!

Autor: Szymon Taranda
 


 

Inne wiadomosci z lotniska Rzeszów Airport
Komentarze
Dodaj do
Skomentuj wiadomość:
2.staranda/ 2009-08-03 13:35:38
Ja już planuję podróż... na grudzień/styczeń:)
1.Ryba/ 2009-08-01 22:57:45
To wspaniała wiadomość. Szczególnie ucieszy fanów The Reds.

Wyszukiwanie lotów
  • Nowe zdjecia
  • Najpopularniejsze

Ostatnio dodane filmy