wyszukaj
Czech Airlines czasowo zawiesza loty, ale planuje uruchomienie nowych
2015-12-31 09:42:29; / Tagi: , Czech Airlines, Rzeszów, Edynburg
Foto: Czech Airlines


W porozumieniu z Portem Lotniczym Rzeszów-Jasionka Czech Airlines postanowiły tymczasowo zawiesić połączenia na trasie z Rzeszowa do Edynburga podczas niskiego sezonu zimowego 2015/2016. Czech Airlines będą operowały na trasie z Rzeszowa do Edynburga trzy rejsy przed Bożym Narodzeniem, a następnie trzy po Bożym Narodzeniu i Nowym Roku. Czech Airlines obecnie pracuje z lotniskiem w Rzeszowie nad nowym rozkładem na sezon letni 2016.


Loty pomiędzy Rzeszowem a Edunburgiem zostaną tymczasowo zawieszone od 8 stycznia do 27 lutego 2016 czyli w okresie tzw. niskiego sezonu zimowego 2015/2016. Jednakże Czech Airlines będą obsługiwały te trasy zgodnie z rozkładem od 15 grudnia 2015 do 5 stycznia 2016, z wyłączeniem soboty 26 grudnia 2015 tak, aby wszyscy pasażerowie mogli dostać się do miejsca przeznaczenia w okresie świąt Bożego Narodzenia oraz w Nowy Rok. Oznacza to, że loty będą wykonywane w dniach 15, 19, 22, 29 grudnia 2015 oraz 2 i 5 stycznia 2016.

„Niestety, bardzo niski popyt na rynku polskim i szkockim nie pozwala nam na utrzymanie stałych lotów na trasie Rzeszów Edynburg podczas całego sezonu zimowego, mimo handlowego, marketingowego i komunikacyjnego wsparcia. Niski popyt wpłynął na słabe wyniki biznesowe na danej trasie i nie jest ekonomicznie uzasadnione wykonywanie lotów w terminach, którymi nie są zainteresowani pasażerowie”, oświadczył Ján Tóth Dyrektor Handlu i Marketingu Czech Airlines oraz podkreślił: „Zawieszenie lotów jest tylko czasowe. Absolutnie nie świadczy to o zamiarze wycofania się z Rzeszowa, czy z polskiego rynku. Wprost przeciwnie, planujemy ponownie uruchomić tę trasę końcem lutego 2016 i razem z naszymi partnerami z lotniska w Rzeszowie pracujemy nad nowym rozkładem z Rzeszowa do kilku kierunków w Europie, które będą uruchomione w sezonie letnim 2016, a wkrótce zostaną ogłoszone.”

Prezes Portu Lotniczego Rzeszów-Jasionka, Stanisław Nowak: - Czasowe zawieszenie rejsów między Rzeszowem a Edynburgiem w zimie, z wyjątkiem sezonu świąteczno-noworocznego, ma swoje uzasadnienie biznesowe i w pełni rozumiemy decyzję przewoźnika. Przypomnę, że samolot operujący na tej trasie ma 144 fotele, które trzeba wypełnić, a zainteresowanie rejsami w zimie znacznie spadło. Dlatego też wznowimy regularną komunikację lotniczą ze Szkocją w końcu lutego 2016. Dodatkowo zaproponujemy naszym pasażerom jeszcze inne kierunki z Rzeszowa we współpracy z Czech Airlines. Ogłoszenie nowych tras planujemy niebawem.

Ważna informacja dla Pasażerów
Pasażerowie posiadający bilety na odwołane loty będą mieli możliwość bezpłatnej zmiany rezerwacji na inny termin. W przypadku, gdy pasażer nie zdecyduje się na zmianę daty rezerwacji na inny termin, przysługuje mu zwrot kosztów niewykorzystanego lub częściowo wykorzystanego biletu. Czech Airlines i lotnisko w Rzeszowie uprzejmie przepraszają pasażerów, których loty zostały odwołane za wszelkie niedogodności.

Inne wiadomosci z lotniska Rzeszów Airport
Komentarze
Dodaj do
Skomentuj wiadomość:

Wyszukiwanie lotów
  • Nowe zdjecia
  • Najpopularniejsze

Ostatnio dodane filmy