wyszukaj
Ruszyły loty z Rzeszowa do Edynburga
2015-07-20 11:20:30; / Tagi: , czech airlines, tanie loty
Foto: Czech Airlines


14 lipca 2015 roku krótko po godz. 14.00 wylądował w Jasionce Airbus czeskich linii CSA, który przywiózł pierwszych pasażerów na trasie z Edynburga.

Tuż przed 15.00 samolot ruszył w drogę z Rzeszowa do Edynburga, zabierając podróżnych z Podkarpacia w inauguracyjny rejs. Loty na tej trasie, jak już informowaliśmy, będą odbywać się dwa razy w tygodniu, we wtorki i soboty, a realizowane są nowoczesnymi Airbusami 319 ze 144 fotelami pasażerskimi na pokładzie. Bilety można rezerwować na stronie przewoźnika www.czechairlines.com , a najtańsze taryfy rozpoczynają się od 180 złotych w jedną stronę z wliczonym w cenę bagażem rejestrowanym oraz poczęstunkiem na pokładzie.

14 lipca br. na lotnisku w Jasionce odbyła się inauguracja nowej trasy lotniczej między Rzeszowem a Edynburgiem realizowana we współpracy z Czech Airlines. Nie zabrakło salutu wodnego w wykonaniu Lotniskowej Służby Ratowniczo-Gaśniczej, a także okolicznościowego tortu i upominków dla pierwszych pasażerów, ufundowanych przez przewoźnika, lotnisko w Rzeszowie, a także Urząd Marszałkowski oraz Urząd Miasta Rzeszowa. W podróż do Edynburga udało się ponad 70 pasażerów, a z lotu do Rzeszowa skorzystało niemal 90 osób.

– Jesteśmy pozytywnie zaskoczeni faktem, że pomimo krótkiego czasu pomiędzy ogłoszeniem nowej trasy a pierwszym lotem zainteresowanie pasażerów jest tak duże. To dobrze wróży naszemu połączeniu i potwierdza, że nasze zainteresowanie polskim rynkiem miało swoje uzasadnienie – powiedział Jan Toth, dyrektor ds. komercyjnych Czech Airlines.

- Ogromnie cieszymy się zainteresowaniem pasażerów trasą między Rzeszowem a Edynburgiem, co jednocześnie dowodzi, że nasze analizy dotyczące potencjału tego kierunku były słuszne – oznajmił Stanisław Nowak, prezes rzeszowskiego lotniska. - Od dawna wiedzieliśmy, że Edynburg i jego okolice są częstym celem podróży mieszkańców południowo-wschodniej Polski, a także o tym, że mieszka i funkcjonuje tam duża polska społeczność. To nowe bezpośrednie połączenie z Rzeszowa do Edynburga z pewnością będzie świetną nowiną dla całej polskiej grupy w Szkocji, a także dla ich rodzin i przyjaciół w Polsce – dodał prezes Nowak. Podkreślił również, że oferta przelotów będzie też skierowana do mieszkańców Szkocji, gdyż Podkarpacie jako region ma wiele do zaoferowania, zarówno pod względem turystycznym, jak i biznesowym. – Liczymy także na to, że obłożenie rejsów Czech Airlines z Rzeszowa będzie z czasem rosło i być może w przyszłości zaowocuje ogłoszeniem nowych kierunków z czeskim przewoźnikiem – zakończył Stanisław Nowak.

Nowe rejsy na trasie Rzeszów – Edynburg, będą odbywają z częstotliwością dwóch lotów tygodniowo. Rejsy będą kontynuowane także w sezonie zimowym, we wtorki i soboty. Nowe połączenie z Rzeszowa do Szkocji obsługiwane jest nowoczesnym Airbusem 319, mieszczącym 144 pasażerów. Lot z Rzeszowa do Edynburga potrwa niecałe trzy godziny.

Bilety w jedną stronę od 180 PLN; w dwie strony od 440 PLN
Czeskie Linie Lotnicze już wprowadziły do sprzedaży nowe połączenie, a rezerwacji można dokonywać na stronie www.czechairlines.com  (uruchomiona jest polskojęzyczna wersja witryny), a także u agentów sprzedaży biletów lotniczych i w biurach podróży. Ceny na trasie Rzeszów – Edynburg zaczynają się od 180 złotych w jedną i od 440 złotych w obie strony.

Co ważne, w cenie biletu uwzględniony jest 15-kilogramowy bagaż rejestrowany oraz bagaż podręczny, zabierany do kabiny samolotu. Na pokładzie rejsów Czech Airlines pasażerowie mogą też korzystać z bezpłatnego poczęstunku w postaci kanapek i muffinów oraz całej gamy napojów bezalkoholowych, jak też czeskiego piwa oraz znakomitego południowoafrykańskiego wina.

Bagaż rejestrowany oraz poczęstunek w cenie biletu!
Pasażerowie nowych rejsów CSA z Rzeszowa do Edynburga (a także z Łodzi do Edynburga i Pragi) mogą skorzystać z wielu możliwości dostępnych bez dodatkowych opłat. Jedną z nich jest możliwość nadania bagażu o wadze do 15 kg w klasie ekonomicznej. Pasażerowie z biletami w taryfie flexi mogą natomiast korzystać z możliwości nadania aż dwóch walizek, każdej o wadze do 23 kg. Członkowie programu OK Plus (jest to program lojalnościowy czeskiego przewoźnika) będą z kolei uprawnieni do nadania jednej 23-kilogramowej walizki, bez względu na rodzaj wykupionej taryfy i klasy rezerwacyjnej.

Przewoźnik z Czech oferuje również odprawę online do 30 godzin przed odlotem poprzez swoją stronę internetową lub też przy użyciu aplikacji na telefony komórkowe, działającej we wszystkich popularnych systemach operacyjnych iOS, Android oraz Windows. Aplikację można pobrać ze strony www.czechairlines.com.

Dodatkowo linie CSA na trasie z Rzeszowa do Edynburga oferować będą poczęstunek na pokładzie, w postaci napojów ciepłych i zimnych (w tym woda mineralna, napoje gazowane, soki owocowe jak również czeskie piwa Budvar i Budweiser oraz wysokiej jakości południowoafrykańskie wina białe i czerwone) oraz kanapek i muffinów jako przekąsek. Wszystko to również wliczone jest w cenę biletu.

Czech Airlines nowe połączenie Rzeszów (RZE) – Edynburg (EDI) - ROZKŁAD

OK       784     14.07.2015      24.10.2015      .2...6.      A319      RZE      14:50      16:45      EDI
OK       785     14.07.2015      24.10.2015      .2...6.      A319      RZE      10:15      14:10      RZE

*****
Czech Airlines, to narodowy przewoźnik lotniczy Republiki Czeskiej mający obecnie w swej siatce połączeń ponad 120 lotnisk docelowych w 50 krajach. 

Inne wiadomosci z lotniska Rzeszów Airport
Komentarze
Dodaj do
Skomentuj wiadomość:

Wyszukiwanie lotów
  • Nowe zdjecia
  • Najpopularniejsze

Ostatnio dodane filmy