wyszukaj
Nocne biegi po pasie startowym czyli SKYWAYRUN w Rzeszowie
2015-04-19 09:45:15; / Tagi: , skywayrun, szymon taranda, bieg po pasie startowym
Foto: Szymon Taranda


Noc z 18 na 19 kwietnia 2015 roku na długo zapamiętają miłośnicy lotnictwa i biegania. 900 osób uczestniczyło w biegu po pasie startowym Portu Lotniczego Rzeszów Jasionka – SKYWAYRUN 2015. Najszybszy był Stanisław Jaźwiecki, który potrzebował 15 minut i 20 sekund, by przebyć dystans 5 kilometrów biegu.

- Ile osób miało okazję w życiu biegać po pasie startowym? Nie przesadzimy chyba zbytnio, jeśli powiemy, że bardzo niewiele. Dzięki cyklowi biegów SKYWAYRUN, to wąskie grono zacznie się stopniowo poszerzać o fanów biegania w całej Polsce. Zaczęliśmy od Rzeszowa - mówią organizatorzy SKYWAYRUN.

Inauguracyjny bieg ogólnopolskiego cyklu SKYWAYRUN odbył się w nocy z 18 na 19 kwietnia 2015 roku, na pasie startowym lotniska Rzeszów-Jasionka. Długość trasy po płycie lotniska, pasie startowym i drodze kołowania wynosiła 5 kilometrów.

- Nie wystarcza nam jednak, że dajemy Wam możliwość uprawnia Waszej ulubionej dyscypliny sportu w jednym z najbardziej niedostępnych miejsc w miejskiej infrastrukturze. Chcemy żeby doświadczenie z tego wydarzenia było wyjątkowe pod każdym względem. Dlatego zaoferujemy Wam szeroki wachlarz dodatkowych atrakcji - mówią organizatorzy.

I rzeczywiście, biegacze wraz z rodzinami i kibicami świetnie się bawili w terminalu lotniska. Były pokazy ratownictwa medycznego, symulator dachowania, porady dietetyków i trenerów fitness. Gościem specjalnym imprezy był Aleksander Doba, który samotnie przepłynął Atlantyk. Dodawał otuchy biegaczom i mówił, że w takich sportach ważniejsza od kondycji jest walka ze sobą i silna psychika. Pan Aleksander także wystartował w biegu.

W biegu wystartował także nasz redaktor naczelny, Szymon Taranda. Dystans 5 kilometrów przebiegł w 26 minut i 16 sekund. To ustawiło go na 540 miejscu na 900 zawodników. No ale jak tu szybko biec kiedy jest się pasjonatem lotnictwa, biegnie się po pasie startowym, wszystkie światła są zapalone... trzeba wybrać - pasja czy wynik.

Nocny bieg SKYWAYRUN wygrał Stanisław Jaźwiecki, który potrzebował 15 minut i 20 sekund, by przebyć dystans 5 kilometrów biegu. Ostatnia osoba, która przebiegła linię mety miała czas 37 minut i 2 sekundy.
 

Inne wiadomosci z lotniska Rzeszów Airport
Komentarze
Dodaj do
Skomentuj wiadomość:

Wyszukiwanie lotów
  • Nowe zdjecia
  • Najpopularniejsze

Ostatnio dodane filmy