wyszukaj
Rekordowy kwiecień w Rzeszowie
2015-05-07 09:16:16; / Tagi: , rzeszów jasionka, statystyki lotnisk
Foto: Szymon Taranda

 
52 700 - tylu podróżnych w kwietniu 2015 roku obsłużył Port Lotniczy Rzeszów Jasionka. To kolejny rekordowy miesiąc na lotnisku.  Jest to zarazem ponad 15-procentowy skok w statystyce w relacji miesiąc do miesiąca, bowiem w kwietniu 2014 roku rzeszowskie lotnisko obsłużyło 45 700 podróżnych.

Jak pokazują zestawienia procentowe, pierwsze cztery miesiące 2015 roku w Jasionce wyglądają obiecująco pod względem rozmiarów ruchu pasażerskiego. Po podliczeniu statystyk od stycznia do kwietnia br., wzrost liczby obsłużonych podróżnych w stosunku do roku 2014 wynosi obecnie prawie 10 proc (w br. przez pierwsze 4 miesiące rzeszowski Port obsłużył ponad 178 tys. pasażerów w porównaniu z niecałymi 163 tysiącami w roku ubiegłym).

- Tegoroczny kwiecień był wyjątkowy, bowiem po raz pierwszy w historii lotniska przekroczona została bariera 50 tys. pasażerów odprawionych w tym właśnie miesiącu – nie kryje zadowolenia Stanisław Nowak, prezes Portu Lotniczego „Rzeszów-Jasionka”. Podkreśla, że wzrost ruchu pasażerskiego w rzeszowskim Porcie ma charakter stabilny, bowiem ma miejsce także w przypadku braku jednego z dotychczasowych przewoźników. – Jak wiemy, właśnie od kwietnia nie lata już Eurolot, który obsługiwał z Rzeszowa dwie trasy, natomiast dzięki zwiększonym częstotliwościom rejsów Lufthansy, Ryanaira i większej liczbie miejsc oferowanych przez PLL LOT na lotach do Warszawy pasażerów mamy coraz więcej – dodał prezes Nowak.

Władze rzeszowskiego lotniska ujawniają też, że prowadzą obecnie rozmowy na temat uruchomienia nowych tras z Rzeszowa. – Rozmowy prowadzone są zarówno z liniami obecnymi w Jasionce, jak też i z przewoźnikami, którzy wiążą swoje plany z lataniem do stolicy Podkarpacia – oznajmił prezes lotniska. Zastrzegł jednak, że do czasu zakończenia negocjacji informacje na temat nazw linii i lotnisk docelowych nie mogą być upublicznione.

Z lotniska w Jasionce można obecnie dotrzeć do: Frankfurtu (12 razy w tygodniu), Warszawy (4 rejsy dziennie), Londynu (12 połączeń tygodniowo na lotniska w Stansted i Luton), a także do: Manchesteru, Bristolu, East Midlands, Dublina, oraz Oslo. Połączenia obsługują: PLL LOT, Lufthansa oraz irlandzki Ryanair. Tegoroczne kierunki czarterowe to Bułgaria, Grecja, Tunezja i Turcja, a o wakacje z wylotem z Rzeszowa warto zapytać swoje najbliższe biuro podróży.

Inne wiadomosci z lotniska Rzeszów Airport
Komentarze
Dodaj do
Skomentuj wiadomość:

Wyszukiwanie lotów
  • Nowe zdjecia
  • Najpopularniejsze

Ostatnio dodane filmy