wyszukaj
Kolejny rekord w Porcie Lotniczym Rzeszów Jasionka
2014-08-05 10:16:57; / Tagi: , Port Lotniczy Rzeszów Jasionka
Foto: Szymon Taranda


W lipcu 2014 roku z usług Portu Lotniczego Rzeszów Jasionka skorzystało 69 709 pasażerów.


Oznacza to wzrost o 657 liczby pasażerów w stosunku do lipca 2013. W lipcu odnotowano też rekordową liczbę pasażerów w ruchu czarterowym: 12 048.

Port Lotniczy „Rzeszów-Jasionka" to jedno z najdynamiczniej rozwijających się lotnisk w Polsce, w roku 2013 roku obsłużył niemal 600 000 pasażerów. Aktualnie z Jasionki można dotrzeć bezpośrednio do: Frankfurtu (2 razy dziennie w dni powszednie), Warszawy (4 rejsy dziennie), Londynu (10 połączeń tygodniowo na lotniska w Stansted i Luton), a także do: Manchesteru, Paryża, Rzymu, Bristolu, East Midlands, Dublina, oraz Oslo. Połączenia obsługują: PLL LOT, Lufthansa, Ryanair oraz Eurolot. Z kolei obecnie oferowane z Rzeszowa kierunki czarterowe to Bułgaria, Egipt, Grecja, Tunezja i Turcja, a nowościami tego sezonu są Kos oraz Djerba.

W przyszłości lotnisko może spodziewać się dalszego wzrostu liczby pasażerów. 17 lipca 2014 roku linia lotnicza 4You Airlines ogłosiła, że od 3 listopada będzie obsługiwać nowe połączenia z Rzeszowa do: Barcelony (Girona), Brukseli (Charleoi), Dortmundu, Edynburga, Mediolanu (Bergamo), Paryża (Charles de Gaulle), Rzymu (Fiumicino) oraz Tel Avivu. Rejsy będą obsługiwane samolotem Airbus A320.

Zobacz szczegółowy rozkład lotów z Rzeszowa.

Szymon Taranda

Inne wiadomosci z lotniska Rzeszów Airport
Komentarze
Dodaj do
Skomentuj wiadomość:

Wyszukiwanie lotów
  • Nowe zdjecia
  • Najpopularniejsze

Ostatnio dodane filmy