wyszukaj
Polecimy z Rzeszowa na Korfu
2015-12-22 10:47:16; / Tagi: , rzeszow, korfu, ryanair, tanie loty
Foto: Port Lotniczy Rzeszów Jasionka


14 listopada 2015 roku na lotnisku w Rzeszowie odbyła się konferencja prasowa, w trakcie której Katarzyna Gaborec McEvoy z Ryanaira poinformowała o uruchomieniu nowego połączenia lotniczego z Rzeszowa na grecką wyspę Korfu, które będzie realizowane raz w tygodniu od 1 maja 2016 r.

Trasa ta jest częścią rozkładu lotów na sezon letni, który zostanie ogłoszony wkrótce. – Z przyjemnością ogłaszamy nowe połączenie z Rzeszowa na Korfu. Loty rozpoczną się już 1 maja i będą realizowane raz w tygodniu, w niedziele. Nasi klienci mogą także oczekiwać dodatkowych ulepszeń w ramach programu “Always Getting Better”, który m.in. proponuje nową spersonalizowaną stronę internetową z nowymi funkcjami, w tym z opcją zatrzymania ceny, recenzjami klientów, a także nowe wnętrza samolotów, nowe mundury dla załóg oraz nowe ulepszone menu. Wszystkie wprowadzone dotychczas zmiany udowadniają, że Ryanair oferuje swoim klientom dużo więcej niż tylko niskie ceny – podkreśliła przedstawicielka przewoźnika.

- Oczywiście bardzo się cieszymy z nowego połączenia do Grecji, szczególnie że brakowało w naszej siatce połączeń takiego „słonecznego” kierunku na lato – powiedział Stanisław Nowak, prezes Portu Lotniczego Rzeszów-Jasionka. Jak podkreślił, Grecja – dzięki stabilizacji ekonomicznej i niedawnemu
porozumieniu z władzami europejskimi – stanowi obecnie jedną z najlepszych alternatyw dla wypoczynku letniego, zarówno rodzinnego, jak też indywidualnego. – Jesteśmy przekonani, że mieszkańcy naszego regionu, a także regionów sąsiednich będą chętnie korzystać z nowej trasy – dodał prezes Nowak.

Jak powiedziała Katarzyna Gaborec-McEvoy, aby uczcić ogłoszenie nowego połączenia, Ryanair oferuje promocyjną sprzedaż 100 000 biletów w cenach zaczynających się od 79 zł na podróż w listopadzie i grudniu tego roku, które muszą być zarezerwowane na www.ryanair.com do czwartku, do północy (15
października).

Port Lotniczy „Rzeszów-Jasionka” w ub. roku obsłużył ponad 600 tys. pasażerów i ponad 1100 ton ładunków cargo. Tegoroczne statystyki lotniska wskazują na kontynuację wzrostów liczby obsłużonych pasażerów (ok. 5 proc. do końca września br.) oraz cargo (o ponad 250 proc.) w stosunku do 2014 roku. Z lotniska w Jasionce w ramach dostępnych połączeń regularnych można obecnie dotrzeć do: Frankfurtu (2 razy dziennie w dni powszednie w lecie, 1 raz dziennie w sezonie zimowym), Warszawy (4 rejsy dziennie), Londynu (12 połączeń tygodniowo na lotniska Stansted i Luton w sezonie letnim), a także do: Edynburga, Manchesteru, Bristolu, East Midlands, Dublina, Oslo oraz na Korfu (od maja 2016). Połączenia obsługują: PLL LOT, Lufthansa, Ryanair oraz Czech Airlines.

Aktualnie jedną z najważniejszych inwestycji operacyjnych w Jasionce jest realizowane wspólnie z Polską Agencją Żeglugi Powietrznej podniesienie kategorii systemu nawigacyjnego ILS z I do II. System ILS kategorii II umożliwia wykonanie podejścia do lądowania przy widoczności do 30 metrów (tzw. wysokość decyzji) oraz widzialności wzdłuż pasa startowego do 350 metrów. Obecny w Jasionce system ILS kategorii I pozwala na lądowanie, gdy powyższe wskaźniki wynoszą odpowiednio 60 m i 550 m.

Inne wiadomosci z lotniska Rzeszów Airport
Komentarze
Dodaj do
Skomentuj wiadomość:

Wyszukiwanie lotów
  • Nowe zdjecia
  • Najpopularniejsze

Ostatnio dodane filmy